sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

Pracodawcy w Wojewodzinie

W dniu 19 lutego w Zespole Szkół w Wojewodzinie odbyło się spotkanie Pracodawców z terenu powiatu grajewskiego z instytucjami współpracującymi w zakresie kształcenia młodocianych pracowników – uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZS w Wojewodzinie. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością starosta powiatu grajewskiego - Pan Jarosław Augustowski, sekretarz Urzędu Miasta – Pan Ryszard Wolwark, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie  - Pan Ryszard Rutkowski, kierownik Cechu Rzemiosł Różnych – Pani Jadwiga Lebiedzińska, wychowawcy Środowiskowego Hufca Pracy w Grajewie, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Grajewie oraz wychowawcy klasowi i opiekun praktyk z ZS w Wojewodzinie.

Spotkanie przebiegało pod hasłem : Nasz uczeń- Wasz praktykant –  To Nasza WSPÓLNA SPRAWA.
Przedstawiono i analizowano następujące tematy :
- sytuacja na rynku pracy w Powiecie Grajewskim
- refundacje finansowe za praktykantów
- zajęcia dodatkowe i praca wychowawcza z uczniem i praktykantem
- statystyka dotycząca uczniów i absolwentów z ZSZ w ZS w Wojewodzinie
- uczeń ZSZ i jego partnerzy w procesie edukacji.

Wyróżniono dyplomem uznania następujące firmy :
  Bar „Milenium” – Pani Celina Wiszowata
ZU-H „Polmozbyt” –S.Prusko, J.Stankiewicz, J.Sulewski
 Salon Fryzjerski „ Jolka” – Jolanta Ciborowska
 PPH Piekarnia – I.W. Łaguna
  Sklep „Dora” – J.Żebrowski
„Ekolex” – T.Toporkiewicz
 Salon kosmetyczny „ Prestiż” – A.Siwik Karwowska
Zakład Cistkarski – H.Cybula
„ Elektronik” - Bujnowski Zbigniew
 
Wszyscy uczestnicy spotkania mogli obejrzeć przedstawienie pt. „ONE TRZY” , w którym swoim talentem aktorskim mogły się popisać między innymi uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Natomiast kucharze małej gastronomii przygotowali pyszne pączki cieszące się dużym uznaniem.

Uważam, że tego typu spotkania : Pracodawców z Instytucjami współpracującymi z Zespołem Szkół w Wojewodzinie w zakresie kształcenia ucznia i młodocianego pracownika są bardzo potrzebne. Jest to drugie , kolejne już spotkanie. Szkoła w Wojewodzinie współpracuje z 46 firmami. Obecność tylu PRACODAWCÓW na tym spotkaniu cieszy mnie ogromnie jako organizatora tego przedsięwzięcia. Dzięki takim spotkaniom można uzgodnić wiele rzeczy, rozwiązać nurtujące nas problemy a także poznać się wzajemnie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Pracodawcom moich uczniów za owocną współpracę i życzyć Państwa Firmom stałego rozwoju – dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie mgr Karol Choynowski


(fot.e-Grajewo.pl)Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.