środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 7763 wyświetleń

Prace drogowe na Konopskiej

Zaawansowane prace drogowe trwają na Konopskiej w Grajewie. Drogowcy rozpoczęli od układania chodnika. Przed nimi jeszcze wiele do zrobienia. Zakres robót jest szeroki, zgodnie z planem wykonawca powinien do końca listopada br. ukończyć "dzieło".

Ulica Konopska jest jednym ogniwem zadania inwestycyjnego "Przebudowa drogi powiatowej nr 1802B Grajewo (ul. Konopska) – Konopki – Cyprki – Kurki – Tarachy – Bęćkowo – Szczuczyn w km 0+000 – 3+430". Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę blisko 2 378 tys. zł, połowa zostanie sfinansowana z budżetu państwa. W kosztach przebudowy partycypuje Miasto Grajewo w kwocie 358 500 zł oraz Gmina Grajewo w kwocie 235 900 zł.

Zapewne wielu interesuje przyszłość domu częściowo zlokalizowanego na chodniku.

Dawniej budynek stanowił zasób Miasta, teraz to własność prywatna. Na chwilę obecną pozostał już 'szkielet", który w niedalekiej przyszłości także zniknie z przestrzeni miejskiej. Ponadto Starostwo Powiatowe prowadzi postępowanie dotyczące wykupu kawałka gruntu, by  wyrównać chodnik i stworzyć pieszym bezpieczne przejście.

Dla mieszkańców jest jeszcze ważna nieuregulowana do tej pory kwestia budowy półronda na skrzyżowaniu ulic Szkolnej, Kolejowej i Konopskiej z ul. Piłsudskiego w Grajewie (droga krajową 61). Może warto byłoby połączyć prace przebudowy skrzyżowania z modernizacją ulicy. Podjęcie decyzji ogranicza kwestia uzgodnień jednego znaku w organizacji ruchu. Nasi decydenci zrobili co w ich mocy, teraz wszystko w rękach GDDKiA.

 

Komentarze (12)

ten dom pod rozbiorke jest juz 30 lat.wczesniej byl komunalny teraz prywatny i dalej stoi .

Szkoda domku.....urodzilam sie w nim i wychowalam sie w nim 15lat wspomnien...no coz wszystko kiedys ma swoj koniec.

cały czas zamieszkania tego budynku to menele sztyble kiedys to było stracch w biały dzień tam przejsć wspominam lata 80 mieszkam tam na konopskiej 50 lat

ta m zawsze to menele mieszkali

wylegarnia złodzieji i morderców

jak tam strach chodzić najgorsza dzielnica w grajewie

tam powinien być stały monitoring i posterunek doraźny bo to co tam się dzieje to jakiś skandal

na pozostałych szczególnie bocznych ulicach też powinny być kamery miejskie

Mamy Pana posła niech nam pomoże....

Konopska jest jedną z najstarszych ulic miejskich, a to że Zakład Administracji Domów Mieszkalnych ma na ulicy Konopskiej i Kolejowej zasoby miejskie to czyja jest to wina. Najlepiej zrobić getto. W tym domu i na ul.Kolejowej mieszkają normalne rodziny. Jestem mieszkanką tejże ulicy i jak najbardziej do tych ludzi nic nie mam. A monitoring najlepiej zakładajcie w swoich domach.

do Bogusia a skąd ty takie informacje masz, że na ulicy Konopskiej mieszkali menele to też ludzie ....

Chodziło mi o półrondo Panie pośle...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.