środa, 21 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 16 komentarzy
  • 11519 wyświetleń

Pożegnanie "Czwórki"

Szkołą Podstawowa nr 4 w Grajewie pożegnała swoich absolwentów. 123 uczniów klas szóstych 21 czerwca br. ubrało galowe stroje i ostatni raz gościło w murach szkoły. Szóstoklasiści odebrali nagrody za dobre wyniki w nauce i świadectwa z rąk wychowawców, śpiewali, czytali swoje prace, deklamowali. Cieszyli się, że nadeszły upragnione wakacje, ale ze smutkiem, niektórzy z łezką w oku żegnali swoich kolegów i nauczycieli. W sali gimnastycznej brzmiało :

- Żegnaj nasza szkoło kochana, nam tak oddana i zatroskana. Życiem tętniąca od rana...My cię wspominać będziemy, bo co najlepsze jest w nas... Za chwilę dzwonek i wakacji czas.

- Teraz czekają nas... projekty, marzenia, żegnamy już szkolne progi - do zobaczenia !

- Starosta powiatu grajewskiego J. Augustowski gratulował uczniom atmosfery, owocnej współpracy z pedagogami i rodzicami. Podziwiał osiągnięcia i chwalił aktywność młodych ludzi w wielu dziedzinach. Cytując hasło przewodnie uroczystości - Sporo jest różnych szkół na świecie, lecz takiej jak nasza nie znajdziecie ! - dodał - dlaczego? bo w tej szkole nie brakuje chyba niczego !

- Sekretarz miasta R. Wolwark nawiązał do dekoracji - trawa, kwiaty, woda mówią nam o wakacjach, życzę wam miłego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. Na dwa miesiące zapomnijcie o szkole, aby szczęśliwie powrócić i kontynuować swoją edukację.

- Dyrektor szkoły H. Muryjas - Rząsa zwróciła się do swoich wychowanków - dla nas ważny jest każdy człowiek. Cieszą wasze szóstki, ale jeśli było trochę słabiej, a ktoś uczciwie na to zapracował też należy się pochwała. Najważniejsze jest to, że jesteście dobrymi dziećmi. Łatwo jest się zagubić i wkroczyć na niewłaściwą ścieżkę pośród problemów otaczającego świata. Czas młodości to ten, kiedy popełniamy błędy i dokonujemy wyborów, bądźcie pełni optymizmu i wiary, że podołacie przeciwnościom. Rodziców proszę, by nauczyli się cieszyć swoimi dziećmi, by znaleźli dla nich czas, na wspólną rozmowę i wspólne chwile. To procentuje w życiu dorosłym.
 
e-Grajewo.pl

Galeria zdjęć

Komentarze (16)

ej czemu zdjecia nie chca sie wlaczyc?:( ja chcem zdjecia! i tam nie bylo "Żegnaj nasza szkoło kochana, nam tak oddana i zatroskana. Życiem tętniąca od rana...My cię wspominać będziemy, bo co najlepsze jest w nas" tylko tam było "...My cię wspominać mile będziemy.." ale bzwq;D
dawac szybko zdjecia:P
pzd wsiem z SP4;*

Hej wlasnie jestem uczennicą SP 4....znaczy się byłam... i było naprawde super...tylko szkoda ze tak krótko...no ale cóż....a i mam pytanie dlaczego nie działa Galeria Zdjęć??

No i koniec.
=(

Rozdzielimy się i nie spotkamy tak jak kiedyś ..wszyscy razem. :((

Będę pamiętać o Was ;**

Gdzie jest generał? ;-) Kto pamięta czasy, gdy szkoła nosiła imię generała Waltera - Świerczewskiego a nad wejściem wisiał portret?
Pozdrowienia dla wszystkich absolwentów :-)

Po co te płacze i jęki przecież wreszcie skończyły się wasze udręki!hahahahahaha

byłam uczennicą klasy 6c. Było fajnie ale dla mnieza krótko. Nigdy nie zapomne was wszystkich nawet tych którzy byli trochę złośliwie.Pzd dla wszystkich .

No i koniec tych pięknych chwil spedzonych razem ... Teraz został tylko smutek i wspomnienia z tych pięknych lat ... Teraz już się skończyły lekcje pełne śmiechu i faz, które były na każdej lekcji przyrody i języka polskiego ... Już koniec spotkań, kiedy spotykaliśmy się wszycy razem ... Będę o mojej kochanej ... zwariowanej VId zawsze pamiętać ... Pamięć o was nigdy nie przeminie ...

No i koniec tych 6 wspaniałych lat z moją fajniutką klasą...=( Będę tęsknić za wszystkimi... nawet za tymi mniej lubianymi osobami...=( Nauczyciele też zostaną mi w pamięci... To oni dali nam pierwszych życiowych nauk i rad...=( Śpiewając piosenki na akademi czułam wielki smutek, a w ostatniej piosence, aż żal za serce ściskał jak moje koleżanki płakały...=( Nie zapomne tych wspaniałych lat ...one na zawsze zostawią ślad w mojej pamięci...=( Dziękuję Wam nauczyciele drodzy...=( I koleżankom i kolegom za mile spędzony czas...=*

zal !!!
Moja 6d !! Kocham

Szkoda, że już się nigdy razem nie zobaczymy... wspaniałe było przez te sześć lat wspólnej nauki. Żegnaj szkoło, żegnaj VI d.

Dziękuje wam za te mile spędzone chwile w radosci i smutku ...za dobrych nauczycieli i nauczycielki ....ze tyle czasu poswięcili mojej nauce ..ze mogli ze mna wytrzymac i w kazdej sytuacji swrocic sie moglam do nich o pomoc...ta samo moja droga klaso 6b dla mnie zawsze bd najlepsza klasa chociaz niektorzy byli mniej lubiani ...zawsze bedziecie w mojej pamięci nawet po 10 latach kiedy juz to kazdy bedzie mial swoje zycie i rodzine ... =(=( powiem szczerze ze zal mi rostawac sie z nasza klasa i konczyc szkołe podstawową .....te chwile razem spedzone zostana w sercu na wieki czasu ..bede mile wpominac szkole podwawowa nr4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie ....=(=( kocham was ;* i dziekuje za wszystko co dla mnie uczyniliscie drogie kolezanki i koledzy i nauczyciele dziekuje !!!!!=(=(;*;*;*;*

ten nizej to KasiuSka z Bb ..=( kocham was

w 4 było super najgorzej jest rozstawać się z moją klasą

Na szczęście do pg2 absolwanci 2 idą w starym składzie!

Nie jest wcale tak źle ... Klasę mam teraz równie fajną jak w kochanej Sp4 :*:* Ale szkoda, że rozstałam się z moją poprzednią klasą ... Już boję się myśleć o tym, że za niecałe 3 lata będę musiała pożegnać się z Pg3, z moją klasą i ze wszystkimi fajnymi osóbkami z innych klas ... Przecież każdy pójdzie w inna stronę po gimnazjum ... Może z kilkoma osobami będę w tej samej szkole, ale wolałabym z wszystkimi z mojej kochanej 6c i 1d :*:* KW :*:* i nigdy nie zapomnę ... :*:* Pozdrowienia dla wymienianych już 6c i 1d :*:* KW :*:* KW :*:*

Szkoda że nie było mnie w tej ważnej chwili musiałam wyjechać Kocham i tenskinie b

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.