Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12497 wyświetleń

Pożar w Prostkach

Dnia 03.01.2014r. po godzinie 16:30 na poddaszu trzykondygnacyjnego budynku przy ulicy 1 Maja w Prostkach doszło do pożaru. Przyczyną zapalenia się drewnianej konstrukcji dachu był nieszczelny przewód kominowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po przybyciu pierwszych zastępów ogniem objęta była już część poszycia dachu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z Prostek zniszczeniu nie uległy mieszkania znajdujące się na niższych piętrach kamiennicy. Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza budynku oraz jednego prądu wody po drabinie na dach budynku; najpierw z drabiny przystawnej, następnie z drabiny mechanicznej. Strażacy za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzili pomieszczenia w celu wykrycia ewentualnych zarzewi ognia. Ze względu na działania strażaków ruch pojazdów na ul. 1 Maja był całkowicie zablokowany.  Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej, w tym dwa zastępy OSP Prostki.

Dzień po pożarze prowadziliśmy działania polegające na zabezpieczeniu dachu kamiennicy w sile jednego zastępu OSP Prostki oraz drabiny mechanicznej z KP PSP w Ełku.

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (1)

oj nie tylko widac komin do remontu ale i dach rowniez!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.