Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9937 wyświetleń

Powstaną kolejne podstrefy SSSE?

Suwalska SSE chce utworzenia nowych podstref

14 marca 2014 r. w siedzibie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się posiedzenie jej Zarządu, na które zostały zaproszone zespoły robocze samorządów zainteresowanych działaniami zmierzającymi do rozszerzenia Strefy.

Nasz powiat reprezentowali Artur Kuczyński - Burmistrz Szczuczyna z zespołem roboczym (Sekretarz Gminy, Skarbnik, kierownik referatu inwestycyjnego odpowiedzialnego za kontakty ze Strefą) oraz Adam Kiełczewski - Burmistrz Grajewa wraz ze współpracownikami.

 

Przynajmniej pięć samorządów z woj. podlaskiego opowiada się za utworzeniem kolejnych podstref Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zarząd strefy planuje złożenie wniosku do ministerstwa gospodarki o poszerzenie strefy w połowie roku – poinformował prezes SSSE Robert Żyliński.

 Do SSSE zamierzają przystąpić: Hajnówka, Narewka, Siemiatycze, Michałowo i Szczuczyn. Jak powiedział Żyliński, te gminy są najbardziej zaawansowane w przygotowaniach do stworzenia podstref. - Planujemy w połowie roku złożyć jeden, wspólny wniosek dla samorządów, które będą w pełni przygotowane – powiedział Żyliński


We wniosku będzie także dokument dotyczący poszerzenia podstref w Suwałkach i Grajewie. W sumie SSSE zostałaby poszerzona o kolejne 150 ha. Strefa obejmuje obecnie 375,6 ha. Przygotowania do tworzenia podstref robią także Nowogród, gmina Ełk, Bielsk Podlaski i Sejny położone tuż przy granicy polsko-litewskiej.

Suwalska SSE ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna).

- Tworzenie kolejnych podstref nie jest zagrożeniem dla istniejących, a raczej atutem, bo inwestorzy mają większą możliwość wyboru. Poza tym tworzenie podstref to korzyść dla społeczności lokalnych, bo jest tam szansa na nowe miejsca pracy – powiedział Żyliński

 

 

 

 

(KT)

 


Komentarze (4)

Po te całe strefy czy podstrefy ? Cała ściana wschodnia POLski powinna być Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jak rząd olewa nas bo tu jest mały elektorat i jeszcze w większości PiS.

A gdzie był wójt Radziłowa ???

Ej Polaku, czasy kiedy coś komuś dawano czy darowywano minęły już dawno. Teraz sami musimy się upominać, starać i to się właśnie dzieje. Brawo!

Na pierwszy rzut oka, to myślałem że ten szkic to działania wojenne i atak ze wschodu na nasze granice (łudząco podobne) ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.