sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12216 wyświetleń

Poświęcenie krzyży

Poświęcenie krzyży przez Księży Biskupów, apel poległych, złożenie wiązanek przez władze samorządowe oraz lokalną społeczność – tak wyglądały uroczystości poświęcenia dwóch krzyżów na cmentarzu ofiar wojennych w Kosówce (gm. Prostki).

- Brakowało krzyża na tym miejscu. Dzisiaj pragniemy poświęcić dwa krzyże, aby uczcić pamięć ludzi,  którzy w momencie zagłady mieli krzyż ze sobą. Stojąc pod krzyżem uczymy się nauki krzyża, miłości i przebaczenia. Módlmy się o pokój, aby już nigdy nie doszło do ludobójstwa, aby nigdy więcej brat, nie zabijała brata – powiedział biskup ełcki Jerzy Mazur.

Symboliczne poświęcenie krzyży poprzedziły wspólne kazania oraz modlitwa przedstawicieli kościołów katolickich i prawosławnych.

- Stojąc pod krzyżem nie wymieniamy, że zginęli tutaj katolicy, prawosławni, protestanci, czy niewierzący, spoczywają tu bracia i siostry Chrystusa. Módlmy się za nich, bo to oni walczyli o naszą wolność – dodał biskup Jerzy Mazur.

Dwa drewniane krzyże stanęły obok pomnika upamiętniającego ofiary faszyzmu hitlerowskiego oficerom, żołnierzom armii radzieckiej, członkom ruchu oporu, więźniów obozu koncentracyjnego w Boguszach - Polakom, Włochom, Francuzom, Litwinom, którzy w latach 1941-1945 r zginęli z rąk oprawców hitlerowskich.

- Chciałem serdecznie podziękować wszystkim zgromadzonym, za obecność. Cieszę się, że wśród nas jest również młodzież, która poznała smutne losy pokolenia wojennego, pokolenia zniewolonego przez chory system – powiedział Zygmunt Dziądziak, burmistrz Rajgrodu.


Galeria zdjęć


e-Grajewo.pl

sobota, 25 maja 2024

Dzień Matki 2024

Komentarze (8)

A do grochówki ,co podadza i czy wszyscy mogą skorzystać?!

Fajnie było!! Tylko strasznie gorąco!! Zasłabłam przy Sztandarze:( Dobrze że nie zemdlałam, bo osoba X powiedział że będzie mnie reanimował!! Usta usta; fuuuuuuuuuu!!

Druhenka.....to bys miala....;)

Było fajnie :D:D:D. Teraz sie spodkam z niktorymi w sobote na obozie :D:D mam nadzieje ze faza bedzie :D:D:D

Pozdro dla harcerzy i harcerek z Rajgrodu, Grajewa i Rudy i zuchów z Rudy!! Szczególnie dla Paulinki, Malwinki, Klisia, Archaca, Budynia, Kasi M. Kaśki D., Luny, Białego, Kasi N. Jowitki, Elwirki, Madzi L., dla ks.tadeusz i ks.Aleksandra harcerzy z B-stoku i Ełku!!

Bardzo udana impreza, choć słońce prażyło niemiłosiernie. Podziwiam harcerzy, kombatantów oraz żołnierzy, którzy dobrze się zaprezentowali.

To chyba BogusZe a nie kosówka!

KIEDY ZOSTANĄ POPRAWIONE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE NA TABLICY...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.