środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 9284 wyświetleń

Potrącił rowerzystkę

KPP Ełk: Potrącenie rowerzystki na trasie Bogusze-Grajewo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Bogusze-Grajewo. 76-letnia rowerzystka potrącona przez samochód osobowy trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 12:00 na trasie Bogusze – Grajewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat Brawo 55-letni mieszkaniec Grajewa, wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania, na prostym odcinku drogi, potrącił 76-letnią rowerzystkę.  W wyniku tego kobieta przewróciła się i uderzyła głową o jezdnię. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielali pokrzywdzonej pierwszej pomocy. Ranna kobieta, przytomna została przetransportowana do szpitala w Grajewie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że kierowca fiata był trzeźwy, jednak za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Komentarze (11)

I to jest Kolejny powód żeby wkońcu zrobić droge dla rowerów z bogusz do Grajewa.Koniec tematy wladze niech się tym zainteresują.Do samego Rajgrodu jest a odcinka kilometra nie zrobią.MASAKRA

Tą trasą jeździ pewna rowerzysta być może owa potrącona Pani,to ta sama która niejednokrotnie wyjeżdża na środek jezdni.

Widziałem to i wina fiacika niepotrzebnie się przestraszył bo spokojnie by "wszedł" a jednak się przestraszył i zjechał

Brak ścieżek rowerowych ot i cała filozofia .

Całe pokolenia jeździły i jeżdżą nad jezioro w Boguszach, ruch samochodowy jednak się zwiększa i robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Ścieżka rowerowa jest niezbędna dopóki jeszcze nie doszło do większej tragedii.

Ehh jak zwykle ktoś musi zginąć lub coś by władze zrobiły ścieżkę rowerowa. Kiedy to się wreszcie zmieni?

A skąd ta pokrzywdzona jest może ktoś wie.

Nikt nie ma interesu by była tam ścieżka :P na pewno nie Grajewo bo to nawet inne województwo jeśli ktoś nie zauważył , petycje kierujcie do Ełku :P

Pani z Ostregokołu. Władze powiatu Grajewskiego i Miasta Grajewo nie chcą się dołożyć do ścieżki a Gmina Prostki sama tego w Olsztynie nie przepchnie.

76lat to czas wynajac opiekunke, kupic samochod, ktorym opiekunka bedzie wozic do miasta... jak emeryci w Niemczech a nie na rowerze jezdzic...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.