niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 15011 wyświetleń

Potrącenie: ciężki stan kobiety

10 stycznia br. samochód ciężarowy potrącił kobietę. Ranną 82 - latkę przewieziono do szpitala w Grajewie.

Jak potwierdza oficer prasowy KPP - na ul. Kopernika (Grajewo DK 61) ok godz. 16.00 samochód ciężarowy DAF potrącił kobietę. Poszkodowana ma zmiażdżoną stopę, jej stan jest oceniany na ciężki.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy przejścia dla pieszych, ale kobieta mogła wtargnąć na jezdnię, prawdopodobnie uderzyła w bok naczepy. TIR jechał w kierunku Augustowa.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny wypadku.

fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (14)

Czy w Grajewie nie mogą być dobrze oświetlone przejścia dla pieszych ? bo teraz to nie widać czasem pieszego jak wchodzi na przejście . Wystarczy żeby ktoś się tym zajął i było by bezpieczniej .

Brawo Kolejny wypadek kiedys na tym przejsciu zgniela mojego kolegi babcia te przejscie jest pechowe duzo wypadków jest a powód prosty brak sygnalizacji nad przejściem i słabo oświetlone polozyc progi po 10 metry z jedne strony i drugiej za skrzyzowaniem zaraz i sie skaczy szybka jazda i wspomnę o tych co odśnieżają sam widziałem jak gosc 4 kołowcem jechal zajechał ładnie caly śnieg z chodnika zsunol na przjescie gdzie sie stoi czeka na przejściu i pojechał wystarczy sie poślizgnąć na tym by wpasc pod auto.

swiatla musza symetrycznie (centralnie)być zawieszane nad

Po co Ci oświetlone przejścia? Nie wystarczy że masz biuro poselskie?

Proponuję zrobić w tym miejscu wysepkę bo naprawdę strach przechodzić bo ulica jest dość szeroka tylko patrzeć z której strony jedzie auto i z przejściem jest liepsko i się stoi i czeka czeka aż ktoś zlituje się i przepuści przechodnia.Myślę że to najlepsze wyjście

Tak z tymi oświetleniami to prawda , Panie burmistrzu dlaczego nie sa oświetlone przejścia tylko ciemnica . Jak jest godzina wieczorna to są wyłaczane światła błazenada , proszę wyjść na miasto Panie burmistrzu i się zorientować jak wcześniej gdzieś w ciemnicy nie oberwie Pan w głowę. Uważam że trzeba tu telewizje zaprosić do naszego Grajewa.................

Światła powinny być nad przejściem! Tak samo na Wojska Polskiego nic nie widać na przejściach!

Tak progi 10 metrowe. Może jeszcze ścianę betonową tam postawisz?

Oświetlenie przejść by poprawiło bezpieczeństwo - tak oświetlono przejście dla pieszych w Prostkach przy Urzędzie Gminy. Pieszy jest widoczny z daleka. Bezpieczeństwo dla mieszkańców Grajewa panie Burmistrzu proszę się tym zając, aby ludzie nie ginęli.

Nie traktujmy pieszych jak święte krowy a kierowców jak przestępców bo to nie oto chodzi warunki mamy takie jakie mamy zachowujmy się odpowiedzialnie

jest ślisko!!! TO NIE WINA kierowcy tira!!!

Mieszkam na tej ulicy i przez te przejscie przechodze dwa razy dziennie.Trzeba miec wielkie szczescie aby przejsc na druga strone.Zwlaszcza jak tiry stoja na swiatlach i zastawia ze nic nie widac czy cos jedzie w strone Augustowa.O oswietleniu nie wspomne bo zadko kiedy pala sie latarnie.ŚWIATŁA POWINNE BYĆ....

Oświetlenie powinno być dobre na każdym przejściu by kierowca mógł zauważyć w nocy, że tam akurat jest przejście i że ktoś próbuje z niego skorzystać. A na tym przejściu kierowcy tirów i nie tylko jak miną centrum Grajewa to w kierunku Augustowa mają z górki i nagminnie przekraczają dozwoloną szybkość w pobliżu tego przejścia. Strach na przejście wejść, faktycznie przydały by się tam poprzeczne progi zwalniające ruch.

/ weszła na jezdnię ludzie myślą że każdy kierowca zatrzyma się na przejściu lecz tir ważący parę ładnych ton nie zawsze wychamuje!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.