środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8431 wyświetleń

Postawa obywatelska

Odpowiedzialnością i prawidłową obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec gminy Rajgród, dzięki któremu policjanci z Grajewa zatrzymali pijanego kierowcę opla. Mężczyzna miał ponad 2 promile. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

W minioną sobotę mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Rajgród zauważył na jednej z posesji chwiejącego się na nogach mężczyznę, który wsiadł do zaparkowanego opla, uruchomił pojazd i próbował ruszyć. Wtedy świadek zagrodził mu drogę i zabronił jeździć po spożyciu alkoholu. Jednak kiedy mężczyzna wrócił do domu, zauważył, że kierujący wyjechał z impetem na drogę. Natychmiast o tym fakcie poinformował dyżurnego grajewskiej Policji. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam, na jednej z posesji, mundurowi zatrzymali 48-letniego kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, z uwagi na swoje agresywne zachowanie, trafił on do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dalej jego postępowaniem zajmie się sąd.

Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie na drodze. Być może dzięki takiej obywatelskiej postawie nie doszło do tragedii.

 

Komentarze (2)

Ja też bym tak zareagowała trzeba takich ludzi uczyć że jak piles nie wsiadaj za kierownicę bo możesz zrobić krzywdę sobie a nie daj Boże komuś!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.