środa, 29 marca 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 6388 wyświetleń

Porsche zderzyło się z ciężarówką. Zginęły 3 osoby!

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę nad ranem na ekspresowej drodze S8 w kierunku Białegostoku. W okolicach miejscowości Jeżewo Stare zderzyły się osobowe porsche z ciężarówką.

Zginęli  trzej mieszkańcy województwa podlaskiego. Jedną z ofiar jest prezes Polskiego Stronnictwa w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wysokiego Mazowieckiego Anna Zaremba poinformowała, że ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów - mężczyźni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury. Przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny. Dopiero po ponad ośmiu godzinach przywrócono tam ruch.

 

Komentarze (6)

A jakby mieli zapięte pasy to by ich uratowało??

Z jaką prędkością musiało gnać porsche jeżeli walnęło w jadącą w tym samym kierunku ciężarówkę z takim tragicznym skutkiem.

do brama- ciężarówką 100 do 120km/h a porsche 220 do 250 km/h. Tam tak ludzie jeżdżą , nawet na S61 teraz zima.

@brym brym tylko gdybam, jednak jakby jechał bardzo szybko to by zdarzenie było na lewym pasie. Tu mógł nawet przepisowo tylko bardziej nie zachował odstępu i przy hamowaniu ciężarówki wbił się pod nią. Obecne auta pięknie się zgniatają nawet przy małej prędkości, tu nawet nie miały za bardzo jak zadziałać strefy zgniotu przez wysokość skrzyni w naczepie.

Ciekawe dlaczego ten na tylnym siedzeniu też zginął - auto zatrzymało się na przednich fotelach a tylna przestrzeń prawie nie naruszona

Do Czesiek bo nie mieli zapiętych pasów i wyskoczyło mu do przodu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.