Wiadomości

Pomogą sprzątać groby

Niedługo Dzień Wszystkich Świętych. 1 listopada cmentarze są pełne ludzi, groby posprzątane, płoną znicze, stoją kwiaty - odświeżamy pamięć o zmarłych.

Zdarza się, że ze względu na dzielące odległości, stan zdrowa, obowiązki służbowe lub rodzinne nie mamy sposobności osobiście sprawować opieki nad grobami najbliższych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Centrum Integracji Społecznej w Grajewie.

-  Z usług korzystają najczęściej miejscowi, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie wykonać dość pracochłonnej i profesjonalnej pielęgnacji nagrobka. Są też osoby mieszkające w różnych częściach Polski i chcą, by grób był zadbany – mówi nam Izabela Randzio, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Grajewie.

Naszym obowiązkiem jest zadbać o miejsce pochówku bliskich. Sprzątanie i pielęgnacja grobów, zapalenie zniczy - te proste czynności sprawiają, że Ci, co odeszli nadal żyją w nas...

Opieka nad grobami – jak ją sprawować, zwłaszcza, gdy na co dzień brakuje nam czasu? Usługa obejmuje mycie i polerowanie nagrobka, sprzątnięcie bezpośredniego otoczenia grobu a wedle zapotrzebowania klienta także zapalenie zniczy i postawienie kwiatów. Jednorazowo za kompleksową pielęgnację pomnika dziecięcego zapłacimy 15 zł, pomnika pojedynczego – 20 zł, pomnika podwójnego – 30 zł a za grobowiec duży – 50 zł (brutto).

Niektórzy oburzają się słysząc o sprzątaniu grobów za pieniądze, inni uważają, że w takich usługach nie ma nic złego, wręcz przeciwnie – są bardzo potrzebne i z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie usługami w tym zakresie.

- Na dzień 25 października br. mamy zleconch do sprzątnięcia około 120 nagrobków.  Z prawie co piątego jednorazowego sprzątania otrzymujemy w kolejnym roku  zlecenie stałe – dodaje p. Izabela Randzio.

Coraz więcej osób korzysta z usług sprzątania grobów, nie tylko przed świętem zmarłych. Są klienci, którzy opiekę nad grobem powierzają CIS przez cały rok. ”Abonament” obejmuje 4 razy kompleksowe sprzątania, do tego uprzątnięcie nagrobka z wypalonych zniczy i zwiędłych kwiatów po Wszystkich Świętych.

- O wykonanej usłudze najczęściej informujemy klientów telefonicznie. Zrealizowanie może być potwierdzone także protokołem. Faktury za wykonaną pracę dostarczamy osobiście, bądź za pośrednictwem poczty – zaznacza kierownik CIS.


Chcesz zapoznać się z ofertą i zamówić odpowiednią usługę zadzwoń!
Centrum Integracji Społecznej w Grajewie
os. Południe 36
tel. 86 261 12 50 lub 794 670 100

 

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.