środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 12266 wyświetleń

Pomagali "zdać prawko"

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. W tej sprawie w sumie zatrzymanych dotychczas zostało 11 osób, które usłyszały już szereg korupcyjnych zarzutów. Śledztwo w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Funkcjonariusze w miniony wtorek zatrzymali 68-letniego zambrowianina, w środę 43-letnią mieszkankę powiatu grajewskiego, zaś w czwartek 58-latka z powiatu monieckiego.

Były to już kolejne zatrzymania w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlaskiu i Mazowszu, którym od kilku miesięcy zajmuję się specjalna grupa śledcza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku (tu więcej). Cała trójka zatrzymanych w minionym tygodniu podejrzanych usłyszała łącznie 15 prokuratorskich zarzutów korupcyjnych. Starszy z mężczyzn za udzielanie korzyści materialnych, zaś pozostała dwójka również za pośrednictwo w swoistym „łańcuszku” umożliwiającym zainteresowanym osobom „bezstresowe” załatwienie egzaminu na prawo jazdy. W stosunku do zatrzymanej przez funkcjonariuszy kobiety oraz obydwu mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymanych zostało już łącznie 11 osób, które usłyszały korupcyjne zarzuty.Śledztwo w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

 

 www.podlaska.policja.gov.pl

 

Komentarze (16)

Mozna wiedzieć za jaką kasę pomagali zdać to prawko ?

Niech zrobią normalne egzaminy na prawko i nie będzie takich cyrków. Który zawodowy kierowca ponownie zdałby prawko? myślę, że jednostki.. W socjalizmie tworzy się problemy żeby je potem heroicznie rozwiązywać i dawać nagrody dla funkcjonariuszy, którzy złapią na łapówkach. Trzeba szukać powodu a nie karać bezmyślnie.

Chyba ja też im za dużo dałem. Ale mam prawko na traktor.

I bardzo dobrze że można - inaczej zdać prawko. Ja zdawałem w 1998 roku i zdałem a dziś. Dziś nie mam prawka z wiadomego powodu. I wiem że bym nie zdał a po drugie kiedyś nie było psychotestów. W każdym kraju zdają a u nas za 5, 15 razem.

Tą panią to powinna się zainteresować też ARiMR w związku z nienależnie pobieranymi dopłatami. Można nie być gospodarzem i dobrze żyć..... Nosił wilk razy kilka....

Doprowadzili do absurdu egzaminy, a teraz karzą niewinnych ludzi

do prawdziwy rolnik: a Toba szpital powinien sie zainteresowac buraczku

A ktoś wie kto to został zatrzymany albo skąd dokładnie ? z powiatu grajewskiego

Miej wiecie dłużej żyjecie

no wlasnie kto się orientuje o kogo chodzi ?>>

Super może teraz będą odbywać się egzaminy prawidłowo.Myślą że ludzie śpią na pieniądzach wysyłając dziecko na prawko.Za niesłuszne oblewanie kursantów teraz odpowiecie.

W Polsce próbowałem 4 razy i za każdym razem coś się im nie podobało. 3 lata temu wyjechałem do uk. Postanowiłem więc spróbować tu. Testy jak i egzamin odbywał się w jęz angielskim. Zdałem za pierwszym razem. Koszt na pl złote to 1500 zł. wliczając 20 godz nauki jazdy. Od 3 lat jeżdżę I ani raz nie zostałem zatrzymany przez policję która tu w UK bardzo szanuje.

Do. Prawdziwego rolnika : skąd te informacje panie B

nauka jazdy samochodem,stala sie biznesem z przekretami.wymyslajcie dalej,w usa kazdy dorosly ,po kilku godzinach jazdy treningowej z kolego znajac przepisy rowerzysty z polski,radzi sobie.

do prawdziwego rolnika a co panie uklady rodzinne w lomzy sie skonczyly z tej strony prawdziwy rolnik

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.