środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 2861 wyświetleń

"Polska w kolejce do denazyfikacji" ?

"Słowa polskich przywódców o Rosji 'jako nowotworze' i odszkodowaniach dla Ukrainy skłaniają Federację Rosyjską do 'postawienia Polski w kolejce do denazyfikacji'" – powiedział Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej, którego cytuje agencja RIA Novosti.

 

Odniósł się w ten sposób m.in. do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który na łamach "Daily Telegraph" porównał "Russkij Mir" do nowotworu.

 

 

– Jeśli Rosja zdecyduje się na zaatakowanie jakiegokolwiek kraju, który jest członkiem NATO, to jest to "game changer". Wtedy, zgodnie z zobowiązaniami artykułu 5., z pewnością NATO odpowiedziałoby, najprawdopodobniej jako koalicja w jakiejś formie – powiedział Sekretarz obrony USA Lloyd Austin

 

Użycie siły zbrojnej przez Rosję na terytorium Ukrainy uznaje się za nielegalne i podpadające według prawa międzynarodowego pod zbrodnię prowadzenia wojny napastniczej. W wyniku rosyjskiej inwazji zginęło około 2 tys. cywilów ukraińskich, w tym 200 dzieci, a ponad cztery miliony osób opuściło kraj.

 

 

 

 

Komentarze (13)

Wszyscy sceptycy i krytycy pomocy Ukraińcom w walce z ruskimi powinni wziąć sobie to do serca i głowy! Polska może być kolejna! (nikt wcześniej nie wierzył ze ruskie zbrojnie zaatakują Ukrainę)
Nie chcesz mieć rozwalonego od pocisku swojego domu - pomagaj jak możesz i na ile ciebie stać Ukrainie i módl się aby działania wojenne między mocarstwami (Rosja + Chiny kontra USA+NATO + już walcząca Ukraina) nie przeniosły sie na teren Polski !

Zdjęcie do komentarza użytkownika: jAN

Świat musi się zjednoczyć i wytłuc to robactwo zanim się rozpanoszy.

Denazyfikacja jest potrzebna ale w Rosji. To już typowy kraj faszystowski: rządzi dyktator, opozycjoniści siedzą w łagrach lub zostali uśmierceni, nie ma już właściwie wolnych mediów, a te które są służą jedynie agresywnej propagandzie kremla, władza wszędzie widzi "wrogów", prowadzona jest imperialna polityka, Rosjanie uważają się niemal za jakiś naród wybrany itd. To jest właśnie faszyzm.

Nie trzeba być adwokatem i pilnować swoich spraw

Kacapy niech lepiej pilnują wschodnich krańców, bo Chińczycy się rozmnażają, a terytorium już im nie wystarcza :).

Jak się pali dom sąsiada, trzeba pomóc, bo inaczej płomienie rozprzestrzenią się na twoją własność.

Deportować wszystkich Rosjan z uni i innych karjów do ich pięknego kraju mlekiem i miodem płynącym to sami zrobią porządek z putinkiem. Chwała Ukrainie.

Po zakończeniu wojny niemiec pierwszy wyciągnie do ruskich rękę!

Tak się zastanawiam czy przypadkiem Rosjanie nie są karmieni jakimiś psychotoksycznymi produktami spożywczymi. A może to ich wódka ma zbyt dużo metylu w składzie i uszkadza im mózgi. Bo że coraz większa ilość Rosjan bredzi to fakt. Szkoda nacji ale wychodzi na to, że powymierają wkrótce. I trzeba będzie na nowo zaludniać takie olbrzymie terytoria. Chińczycy i Hindusi już zacierają ręce.

nie to tylko polacy so narodem wybranym /

Sami się pchamy w tą wojnę, tzn. "zachód" nas wpycha rękami rządzących... Dlaczego nie wspieramy Palestyńczyków mordowanych codziennie przez Żydów ? Dlaczego nie wspieramy Syryjczyków, mordowanych przez "misje pokojowe" Amerykanów ? Jordania, Afganistan, ich również mamy gdzieś ? Bo tylko Ukraina się liczy ? Obudźcie się.

Ocho! Już się ruskie gnidy dorwały do komentowana.

Rafał, nie dostrzegasz roznicy i powodu dla ktorego nie tylko powinnismy , ale i musimy pomagac Ukrainie, a nie np.Palestynie?
Palestyna nie jest maszym sasiadem i ich konflikt zbrojny z Izraelem , nie dotyczy nas bezposrednio i nie stwarza zadnego zagrozenia dla Polski . W przypadku Ukrainy jest niestety zupelnie odwrotnie, poniewaz dopoki tam wojna bedzie trawac , istnieje realne ryzyko , ze moze sie ona rozszerzyc na inne kraje Europy,a my jestesmy sasiadem , nie tylko Ukrainy ,ale takze i Rosji - nie wiedziales o tym? Co to moze oznaczac w tej sytuacji dla nas , potrafia zrozumiec i pojac , nawet dzieci w szkole podstawowej .
Nikt ci nie broni wspomagac Palestynczykow, Syryjczykow, czy Afganczykow... etc. Zdecydowana wiekszosc Polakow podjela sluzna decyzje i wspiera Ukraine. Ja rowniez popieram to calym sercem i bede ich wspomagal i zadne
hejty i protesty Konfederacji i jej wyborcow, niczego tutaj nie zmienia !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.