wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

Policz się z cukrzycą

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa, producent marek Łaciate i Milko, przystąpiła do programu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Policz się z cukrzycą”.

Akcja jest nowym pomysłem Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka, a  jej głównym celem jest pomoc diabetykom w uzyskaniu pełnej informacji na temat spożywanych produktów. Każda osoba chorująca na cukrzycę, żeby móc obliczyć właściwie ilość insuliny, jaką należy podać przy spożyciu posiłku, musi dokładnie znać ilość tzw. WYMIENNIKÓW WĘGLOWODANOWYCH i BIAŁKOWO – TŁUSZCZOWYCH. Informacje takie zamieszczone będą na opakowaniach wyrobów marki Łaciate i Milko produkowanych przez SM MLEKPOL z Grajewa.
-Wybór do akcji produktów Łaciate i Milko nie jest przypadkowy – informuje Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL. To dwie najbardziej znane i cenione na rynku marki naszej spółdzielni. Jak pokazują najnowsze badania MEMBR (za okres wrzesień 2005 – sierpień 2006) Łaciate mleko wybiera co czwarty Polak – jest to najbardziej popularne mleko w naszym kraju- dodaje Borawski. Również dużą popularnością cieszą się na rynku jogurty i maślanki Milko, produkowane przez grajewską spółdzielnię. Na ich opakowaniach także znajdzie się informacja dla diabetyków oraz logo akcji WOŚP. Pierwsze produkty z opisanymi zamiennikami pojawia siew  sklepach za około dwa miesiące. Poza tym informacje o wymiennikach znajdą się na stronach internetowych obu marek: www.laciate.pl, www.milko.mlekpol.com.pl oraz na stronie głównej spółdzielni:  www.mlekpol.com.pl.

Warto zauważyć, że akcja „Policz się z cukrzycą” ma także wymiar społeczny. Będzie to kolejna próba zmiany nastawienia polskiego społeczeństwa do diabetyków poprzez przybliżenie ich problemów. Osoby chore na cukrzycę często nie przyznają się do swojej choroby, bojąc się dyskryminacji w pracy i codziennym życiu.
Miło nam, że jako jeden z największych producentów branży spożywczej w Polsce możemy przyłączyć się do tej akcji i pomóc osobom chorym na cukrzycę w ich codziennym życiu – mówi Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL.  –Zachęcam inne firmy, aby również przyłączy się tego przedsięwzięcia- dodaje.

SM MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska. W jej skład wchodzi siedem zakładów produkcyjnych: w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie i Bydgoszczy.  Oprócz marek Łaciate i Milko spółdzielnia jest producentem takich marek jak Białe, Mazurskie i Mrągowskie. Jest m. in. producentem popularnych i cenionych na rynku marek: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska oraz liderem w produkcji mleka UHT, posiadając około 35% udziału w rynku tego mleka w kraju.


 First Communication dla e-Grajewo.pl

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.