Wiadomości

Policja w Klubie Seniora

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Grajewie kontynuują spotkania w ramach promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci podkreślają, jak ważna jest stała, oparta na wzajemnym zaufaniu współpraca mundurowych ze społeczeństwem, co mogłoby bezpośrednio wpłynąć na wzrost poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności poprzez likwidację zidentyfikowanych zagrożeń i zapobieganie im w przyszłości.

 

Wczoraj, dzięki gościnności i stałej współpracy z grajewskim „Klubem seniora”, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili spotkanie z seniorami. Mundurowi szczegółowo przedstawili słuchaczom, w jaki sposób działa aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przy okazji spotkania przypomniano również o programie "Nie bądźmy obojętni" i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą okres zimowy. Prowadzący starali się uwrażliwić słuchaczy, że pomimo wzrastających temperatur nadal istnieje konieczność zgłaszania placówkom pomocowym informacji o osobach bezdomnych, schorowanych, samotnych czy nadużywających alkoholu.

Przedstawiciele Policji zwrócili uwagę, że w obu zagadnieniach dużą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywa samopomoc sąsiedzka, czyli zaufany i życzliwy sąsiad. Dzielnicowi przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy chętnie dzielili się wiedzą na temat miejsc zagrożonych na terenie naszego miasta oraz sposobami pomocy osobom potrzebującym. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Zabytkowe auta w piątek w Grajewie

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Bożennie Grądzkiej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.