poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8801 wyświetleń

Policja informuje

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie informuje o wybranych zdarzeniach, które miały miejsce na terenie powiatu grajewskiego w okresie czasu od 01.03.2004r. - 05.03.2004r.

Kradzież samochodu
W nocy z 01/02.03.2004 roku w Grajewie na oś.Broniewskiego n/n sprawcy dokonali kradzieży samochodu osobowego m-ki Polonez. Szacunkowa wartość pojazdu to 7000 złotych.
Sprawę prowadzą policjanci KPP Grajewo. W związku z powyższym, iż w ostatnim okresie czasu na terenie woj.podlaskiego, w tym także na terenie działania KPP Grajewo wzrosła liczba kradzieży pojazdów zwracamy się z prośbą do społeczeństwa Grajewa o nie lekceważenie rosnącącego zagrożenia. Prosimy informować o swoich spostrzeżeniach dotyczących przebywania obcych, nieznanych osób w rejonach swoich miejsc zamieszkania, które to osoby mogą dokonywać kradzieży pojazdów. Nr telefonów policyjnych 997, 273-02-12,273-02-34, telefon zaufana 272-22-22.

Usiłowania włamania do samochodu
W nocy z 01/02.03.2004 roku w Grajewie na oś.Południe n/n sprawca usiłował dokonać włamania do samochodu osobowego m-ki Fiat Punto. Sprawca uszkodził zamki w drzwiach pojazdu nie dostając się do wnętrza. Właściciel oszacował straty na sumę 200 złotych. Sprawę prowadzą policjanci z KPP Grajewo.
W ramach programu prewencyjnego „sąsiedzka czujność” – dzielnicowy obsługujący rejon sierż. sztab. Leszek Oleksiak zwraca uwagę jak ważne są spostrzeżenia najbliższych sąsiadów, które mogą zaowocować zatrzymaniem sprawcy bądź sprawców przestępstwa. Zapis numeru rejestracyjnego pojazdu, cech charakterystycznych wyglądu bądź ubioru i przekazanie szybkiej informacji policji nawet anonimowo to właściwe zachowanie każdego obywatela czującego się odpowiedzialnym za bezpieczeństwo swojego miasta.

Nielegalny połów ryb
W dniu 02.03.2004r. na jeziorze „Mierucie” gm. Grajewo po raz kolejny wspólnie ze Strażakami Polskiego Związku Wędkarskiego z Łomży dokonano zatrzymania trzech sprawców nielegalnego połowu ryb. Zabezpieczono 6 wędek, 8 sztuk żywcówek oraz około 7,5 kg ryb. Kolejny raz okazało się, że szczupak złowiony metodą kłusownictwa jest znacznie droższy od zakupionego w sklepie. Ryby złowione odzyskały wolność.

Kradzież mienia
W dniu 2.03.2004r. została zgłoszona kradzież elementów metalowych do maszyn z placu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Grajewie. Wartość szacunkowa strat powstałych w wyniku zaistniałego przestępstwa to 3800zł. W wyniku natychmiastowych czynności podjętych przez policjantów w tym także przewodnika z psem służbowym tropiącym udało się ustalić miejsce składowania skradzionych elementów metalowych oraz co ważne sprawcę kradzieży.

Miniony tydzień obfitował w dużą ilość podejmowanych interwencji policyjnych zgłaszanych przez mieszkańców Grajewa, a także całego powiatu. Podjętych zostało 23 interwencje przez Pluton Patrolowo - Interwencyjny oraz 20 interwencji dzielnicowych. Należy zaznaczyć, iż w dwóch przypadkach były to interwencje bezpośrednio ratujące życie ludzkie. Do takich należą przypadki reagowania na zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych znajdujących się w miejscach publicznych tj. placach, ulicach, ale także w miejscach mniej dostępnych dla ogółu piwnicach, szopach, gdzie z powodu dużych mrozów mogą ulec zamarznięciu. Policjanci komendy powiatowej w Grajewie proszą o udzielanie informacji o wszelkich zdarzeniach mających wpływ na porządek publiczny w mieście i powiecie oraz na poprawę stanu bezpieczeństwa ogółu ludzi.
Nr tel. 997, 273-02-12, 273-02-34, 272-22-22.

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (1)

Noc na osiedlu południe. Sąsiedzi wzywają policję aby ta uciszyła pijanego sąsiada awanturujacego się na klatce schodowej. Sąsiad wali mocno w drzwi i obiecuje zonie, że ją zaje**e, żona wystraszona nie otwiera. Policja przyjeżdża na miejsce zdarzenia sprawdza dokumenty pijanego i UWAGA puka do żony i każe otworzyc jej drzwi i wpuścić MĘŻA do domu. Do godziny 5 rano sąsiad dał radę obudzić pół bloku. My mieszkańcy bloku nr 45 na osiedlu Południe dziękujemy Policji w imieniu swoim i zony, która przez najbliższe tygodnie nie powie ani jednego słowa przez zadrutowaną szczękę. DZIEKUJEMY KOCHANA POLICJO

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.