Priorytetem każdego samorządu są działania zapewniające dostęp mieszkańców do kultury na wysokim poziomie. Zdarza się, że sposobem na poszerzenie oferty, usprawnienie pracy jest połączenie dwóch lub więcej placówek o profilu kulturalnym. W wielu miastach, również w Szczuczynie, zachodzi taka potrzeba.
W celu efektywnego wykonywania zadań dotyczących zaspokajania potrzeb społecznych w zakresie kultury, uproszczeniu struktur zarządzania w zakresie organizowania działalności oraz upowszechniania czytelnictwa przy optymalizacji nakładów na działalność, radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru połączenia Biblioteki Miejskiej i Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie.
- Myślę, że będzie to proces oddalony w czasie – nie mamy wyznaczonej konkretnej daty. Prowadzimy rozmowy i spotkania dotyczące dobrej organizacji i harmonijnej współpracy kierownictwa tych instytucji. Połączenie nie wiąże się z poszukiwaniem i zatrudnianiem nowych osób, zarówno na stanowisko kierownicze jak i pracownicze. Zespolenie nie spowoduje też żadnego uszczerbku w wykonywaniu realizowanych zadań przez wymienione instytucje. Przedmiotem działania Biblioteki - Centrum Kultury będzie realizacja dotychczasowych zadań oraz ogrom nowych. Jedną z wprowadzanych innowacji będzie zaktywizowanie świetlic wiejskich. Powstała instytucja swoim zakresem będzie obejmowała wszystko co będzie się działo w świetlicach wiejskich –- skomentował dla e-Grajewo.pl Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.
Mimo wielu spekulacji jedno jest pewne - połączenie Biblioteki Miejskiej i Miejskiego Domu Kultury doprowadzi do stworzenia jednego prężnie działającego, wielofunkcyjnego ośrodka kultury, co ma dobrze wpłynąć na szeroko rozumianą działalność kulturalną i racjonalizację wydatków ponoszonych przez samorząd.
e-Grajewo.pl
wtorek, 11 lutego 2025
wtorek, 4 lutego 2025
Kto bedzie dyrektorem Centrum Kultury?
Pewnie osoba posiadajaca zdolności organizatorskie i predyspozycje w organizacji dużych przedsięwzięć organizacyjnych i promocyjnych związanych z
działalnością kulturalną oraz umiejętności w organizowaniu imprez masowych.
raczej zostanie wyłoniony z konkursu. tak sie ustala stanowiska w cywilizowanym kraju. :)
Czytelnik, Jan, jamci czy wy jesteście wspólnikami.
Jamci - W cywilizowanym może tak, ale jak powiedział Drzewiecki główny bohater afery hazardowej w 2010r. "Polska to dziki kraj.." pożyjemy, zobaczymy.
A może Burmistrz ogłosi konkurs i da szansę młodym , kreatywnym........
Tak, na pewno da szanse... swoim
A gdzie są inne wypowiedzi tyczące tego artykułu znów włączyła się cenzura......
Pisze przecież ,że nie będzie zmian na stanowiskach dyrektorskich oraz nowych zatrudnień. Więc po co te komentarze.