Kraj

Podsumowanie weekendu

Ełk
Wzmożone patrole policyjne i kontrole drogowe oraz sprzyjający świąteczny okres dały razem wymierne wyniki. Najwyraźniej piraci drogowi, tak jak śnieg i mróz, odpuścili. Na drogach naszego powiatu było bezpiecznie.

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach, policjanci ełckiej „drogówki” w dniach 24-27 grudnia br. brali udział w ogólnopolskich działaniach pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. W ruch poszły fotoradary, ręczne mierniki prędkości, alkosensory i narkotesty. Policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość jazdy oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze przeprowadzili ogółem 172 kontrole pojazdów.

Zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Policjanci nałożyli w sumie 52 mandaty karne głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz za niestosowanie w pojazdach pasów i fotelików dla dzieci.

Przez cały świąteczny weekend nie zdarzył się żaden wypadek, doszło tylko do pięciu niegroźnych kolizji.
KPP Ełk

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.