poniedziałek, 25 października 2021

Sport

Podsumowanie sezonu lotowego

Podsumowanie sezonu lotowego
W dniu 16.01.2011r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z podsumowaniem sezonu lotowego 2010 Sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W sezonie lotowym gołębie stare odbyły 14 lotów konkursowych z odległości od 130 (Olsztyn) do 800 km. (Lubeka w Niemczech)

Po raz trzeci z rzędu w lotach gołębi starych mistrzem został Jan Komosiński z Białaszewa, I wicemistrzem Kazimierz Kosmaczewski z Radziłowa, II wicemistrzem Andrzej Nietupski również z Radziłowa. Gołębie młode w tym sezonie odbyły loty z Olsztyna, Ostródy i dwukrotnie z Kwidzyna

Mistrzem w lotach gołębi młodych został Henryk Potęga z Niećkowa, I wicemistrzem Jan Komosiński a II vwcemistrzem Michał Koniecko z Białaszewa. Puchary czołowym hodowcom wręczył pan burmistrz Artur Kuczyński.

Pozostali hodowcy zostali nagrodzeni dyplomami przez prezesa sekcji Andrzeja Nietupskiego. W dalszej części zebrania dokonano wyboru zarządu sekcji oraz delegatów na zebranie sprawozdawczo-wyborcze na szczeblu oddziału. Omówiono sprawy związane z lotami gołębi starych i młodych w nadchodzącym sezonie. Rozprowadzono obrączki rodowe oraz przyjęto czterech nowych członków. Obecnie hodowcy przygotowują swoje gołębie do okresu lęgu i wychowu młodych i tym samym chcą zmotywować gołębie dorosłe do szybszego powrotu z lotów konkursowych. Pierwszy lot konkursowy w sezonie 2011 odbędzie się 1 maja z Olsztyna.

Dobry lot!
fot. Wojciech Bobowski

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.