niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12292 wyświetleń

Podsumowanie działalności OHP

 „ Byliśmy tam, gdzie byliśmy potrzebni”

          W dniu 21 maja 2009 roku 2 uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Grajewie wraz z wychowawcą wzięło  udział w Spotkaniu Wojewódzkiego Klubu Aktywnych w OSiW w Wasilkowie. Spotkanie miało na celu rozwiązanie wojewódzkiego konkursu „ Aktywność dobry wybór”. Podczas spotkania aktywna młodzież z poszczególnych jednostek Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy  Ochotniczych Hufców Pracy prezentowała i omawiała inicjatywy i przedsięwzięcia realizowane w roku szkolnym 2008/2009.
Uczestnicy naszego hufca  obecni na spotkaniu tj. Emil Małolepszy i Magdalena Dzięgielewska zaprezentowali inicjatywę społeczną pt. „Byliśmy tam, gdzie byliśmy potrzebni”. Przedsięwzięcie składało się z następujących akcji charytatywnych, w których brało udział aż 26 uczestników – uczniów  Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZS w Wojewodzinie:
· Przedstawienie charytatywne „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”
· Loteria fantowa „Podaruj uśmiech”
· Pamiętamy o zapomnianych
· Wolontariat uczestników ŚHP w Domu Pomocy Społecznej w Grajewie
· Udział w kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
· Salon fryzjerski w Wojewodzinie
· Integracyjne ognisko i kulig w Pensjonacie Zaścianek w miejscowości Barszcze
· Udział w integracyjnym Festiwalu Gorących Serc.
  Uczestnicy pełni satysfakcji i radości z zajęcia I miejsca w konkursie wojewódzkim, zgodnie stwierdzili, że nasze inicjatywy były bardzo potrzebne dla środowiska lokalnego, dały im możliwość niesienia pomocy potrzebującym  oraz rozwinęły w nich  wrażliwość na krzywdę ludzką.
Uczestnicy pełni energii i zapału  ochoczo rozmyślają już nad realizacją kolejnych inicjatyw społecznych  w następnym roku szkolnym. Jak wywiążą się z tych zadań okaże się za rok.
A ja ze swojej strony jako opiekun Samorządu Młodzieży Hufca mogę tylko podziękować młodzieży za ogromne ich zaangażowanie w organizację aktywnych przedsięwzięć, pogratulować wygranej  za najlepszą inicjatywę i życzyć im powodzenia  w realizacji tak pięknych i szczytnych celów……….

  Sporządził: Izabela Randzio – starszy wychowawca ŚHP Grajewo
 Autor zdjęć: Izabela Randzio – starszy wychowawca ŚHP Grajewo

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (1)

Witam serdecznie.
Chciałabym podziękować jako mieszkanka Grajewa
za tak szczytne cele, jakie przed sobą stawiacie.
To jest godne do naśladowania, że w dzisiejszczych czasach młodzież nie myli tylko o sobie.
Izo Katarzyno - życzę , aby Pani dalej tak pracowała i niosła dużo ciepła - nie tylko swą pracą ale i swoim poświęceniem dla młodzieży.
Życzę wytrwałości w swojej ciężkiej pracy.
Zasyłam pozdrowienia dla Całego Zespołu.
Bogdana.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.