UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Kraj

Podpalali, a potem gasili

KPP Ełk
Policjanci zatrzymali 21-latka i dwóch 25-latków, którzy blisko rok temu podpalili 300 sztuk bel sprasowanej słomy. Straty wyniosły wówczas 12 tysięcy złotych. Niestety jednemu z nich tak to się spodobało, że powtórzył ten przestępczy proceder jeszcze pięć razy. 21-latek przy pomocy zapalniczki podpalił budynek gospodarczy oraz łącznie 1900 bel słomy. Oczywiście zawsze brał udział w akcji gaśniczej. Prokurator zastosował dozory policyjne wobec każdego z podejrzanych. Teraz 21-latek i dwóch 25-latków odpowiedzą przed sądem. Każdemu z nich grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

W  czerwcu ubiegłego roku doszło do podpalenia trzystu bel sprasowanej słomy znajdujących się na jednym z pól w gminie Kalinowo. Straty wyniosły wówczas 12 tysięcy złotych. W ciągu kolejnych miesięcy  dochodziło do podobnych zdarzeń. Podpaleniu ulegało sprasowane siano. Za każdym razem była to ilość od pięciuset do siedmiuset bel. Ostanie zdarzenie z marca br. dotyczyło podpalenia budynku gospodarczego. Zniszczeniu uległa wtedy konstrukcja budynku i znajdujące się w nim drewno opałowe, węgiel oraz drób hodowlany. Straty sięgnęły blisko 21 tysięcy złotych. Policjanci pracujący nad tą sprawą podejrzewali, że mają do czynienia z seryjnymi podpaleniami na terenie gminy Kalinowo. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że przestępstwa sprzed roku dokonało wspólnie trzech młodych mężczyzn. 21-latek wraz z 25-latkami podłożyli pod bele słomy tkaninę nasączoną łatwopalną cieczą i ją podpalili. Dalej policjanci udowodnili 21-latkowi dokonanie jeszcze pięciu podobnych przestępstw, tym razem w pojedynkę. Podejrzany za każdym razem używał zapalniczki. Straty jakie łącznie sam spowodował to blisko 90 tysięcy złotych. Okazało się, że 21-latek i 25-latkowie byli strażakami z OSP i zawsze brali udział w akcji gaśniczej. 
Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował dozory policyjne wobec podejrzanych. Teraz każdemu z nich grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.