Wiadomości

Podlaskie drogi w roku 2013

Rok 2013 – bezpieczeństwo na podlaskich drogach

Mniej wypadków o 31, o 95 osób rannych mniej, 2 osoby zabite więcej i o 631 nietrzeźwych kierujących mniej – to wstępne liczby dotyczące ubiegłorocznego stanu bezpieczeństwa na podlaskich drogach w porównaniu do roku 2012. Dane te wskazują, że intensywna policyjna praca spowodowała podniesienie poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach i doprowadziła do ograniczenia ilości wypadków.

Mniej wypadków i rannych

Mniejsza liczba zdarzeń drogowych i znaczny spadek ilości osób w nich rannych – to najistotniejsze wnioski wynikające z porównania ze sobą danych statystycznych z roku 2012 w stosunku do roku ubiegłego. W zeszłym roku doszło do 736 wypadków – jest to o 31 mniej niż w roku poprzednim. Spadła również liczba osób rannych. W 2013 roku było ich 875 - o 95 mniej niż w roku 2012, kiedy to odnotowano 970 osób rannych. Niestety w minionym roku nieznacznie wzrosła liczba ofiar śmiertelnych – było ich 133. Porównując te dane do roku 2012, gdzie zginęło 131 osób, widać wzrost tej liczby o 2 osoby.

Walka z nietrzeźwymi kierującymi

Jednym z ważniejszych zadań podlaskich policjantów jest eliminowanie z ruchu kierujących decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu. Dlatego też liczba skontrolowanych pod tym kątem kierowców wciąż rośnie. W 2012 roku funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 326,978 kierujących. Natomiast w roku ubiegłym były to aż 349,594 osoby, czyli aż o 22,616 kierowców więcej. Takie wzmożone kontrole zdecydowanie przekładają się na oczekiwane rezultaty. W związku z tym mundurowi w 2013 roku, pomimo znacznie większej ilości badań na zawartość alkoholu, zatrzymali 2,634 nieodpowiedzialnych kierujących, czyli porównując do poprzedniego roku o 631 mniej. Wskazuje to na coraz większą skuteczność policjantów w walce z pijanymi kierowcami, ale także i na zwiększającą się świadomość samych kierujących.

Oprócz zaangażowania i intensywnej pracy, funkcjonariuszy w dążeniu do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach wspiera także nowoczesny sprzęt, w który są wyposażani. Pod koniec minionego roku do podlaskiego garnizonu Policji trafiły m.in. nowe nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Nowe nieoznakowane passaty - kliknij

 

Informuje KWP w Białymstoku

 

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.