Wiadomości

Podlaska Marka Roku 2010


Do rywalizacji w ramach siódmej edycji konkursu Podlaska Marka Roku 2010, organizowanego przez Marszałka Województwa Podlaskiego, którego celem jest promocja najlepszych lokalnych produktów i inicjatyw, zakwalifikowano 122 zgłoszenia w czterech kategoriach, w tym w kategorii Smak -41 produktów, Miejsce – 15 zgłoszeń, Przedsięwzięcie – 35 i Produkt  – 31.    

Starostwo Powiatowe w Grajewie we współpracy z  Panią Barbarą Ciszewską Dyrektorem Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Grajewie zgłosiło do konkursu inicjatywę ,,III Jarmark Średniowieczny”, który odbył się 30 maja 2010 r. przy  Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Grajewie. Jarmark walczy o Podlaską Markę Roku 2010

w kategorii ,,Przedsięwzięcie”. We współpracy z Panem Wojciechem Dudziukiem Dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego zgłosiliśmy do kategorii ,,Miejsce” ,,Grzędy – niezwykłe miejsce naszej historii i przyrody”.

16 marca w Dworze Czarneckiego w  miejscowości Kolonia-Porosły odbyła się prezentacja konkursowa, połączona z posiedzeniem Kapituły Konkursu.
Stoisko Jarmarku Średniowiecznego, przygotowane przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 2 w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Grajewie, a także zaproszonych specjalnie na tę okazję gości z Chorągwi Zaciężnej Miecznika Golubskiego Jacentego Ordowskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.  Na żywo można było obejrzeć pokazy walk rycerskich, tańce średniowieczne, żebraków. Atrakcją, która najbardziej cieszyła wszystkich,  było zakucie w dyby i zamknięcie do ,,chudziaka”. Wiele, spośród osób zwiedzających wyraziło chęć przyjazdu na  Jarmark Średniowieczny, który odbędzie  się w tym roku, w dniu 22 maja.
Nie mniejsze zainteresowanie wśród zwiedzających można było zauważyć również przy stoisku ,,Grzędy – niezwykłe miejsce naszej historii  i przyrody”, które zostało przygotowane przez Biebrzański Park Narodowy oraz Starostwo Powiatowe w Grajewie. Pan Andrzej Grygoruk, Zastępca Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego, przedstawiając najciekawsze zakątki Grząd przygotowane w formie prezentacji multimedialnej, a także  wręczając kolorowe foldery o Grzędach,  serdecznie zapraszał wszystkich  miłośników przyrody do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka Podlasia.
Wszyscy wystawcy starali się zaprezentować w jak najciekawszy sposób. Do stoisk przyciągał zapach potraw, projekcje audiowizualne, bogate w  ulotki i foldery  stoły.
Prezentację rozpoczęła konferencja prasowa, podczas której  marszałek  wylosował pięć kuponów spośród tych, które zostały nadesłane w Plebiscycie o Nagrodę Podlaskich Konsumentów. Tegoroczne głosowanie odbywało się w dniach od  28 lutego do 11 marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Na adres Urzędu Marszałkowskiego przesłano przeszło 14 tys. kuponów. Główną nagrodę – kino domowe- wylosowała Pani  Emilia Składanek  z Grajewa.

Po zapoznaniu się z charakterystyką wszystkich zgłoszonych inicjatyw, szesnastoosobowe jury pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, zebrało się na niejawnym posiedzeniu, w trakcie którego wskazało zdobywców najwyższych laurów oraz przyznało wyróżnienia. Oficjalne wyniki siódmej edycji Podlaskiej Marki Roku zostaną podane do publicznej wiadomości 16 kwietnia, podczas uroczystej gali organizowanej w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Życząc wygranej, trzymamy kciuki za Jarmark i Grzędy.
   


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.