niedziela, 21 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 8421 wyświetleń

Poczytaj mi mamo - SP4

W Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie, 25 lutego 2005r. odbyła się uroczystość czytelnicza dla klas pierwszych ph:

„POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO...”

Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie H. Muryjas-Rząsa witając zaproszonych gości, rodziców oraz nauczycieli i pierwszoklasistów do których skierowane było to spotkanie.

Aby wzbudzić w najmłodszych chęć czytania i sięgania po książki w przedstawieniu pt.: „Obudź w sobie pasję czytania” zaprezentowali się uczniowie klas starszych.
Uroczystość urozmaiciło głośne czytanie dzieciom baśni pt.: „Król Midas” przez zaproszonych gości K. Waszkiewicza - burmistrza Grajewa, G. Curyło – przewodniczącego Rady Miasta, A. Rutkowską – wicestarostę powiatu grajewskiego, którzy w ten sposób również przyłączyli się do akcji.

Pierwszoklasiści mogli wykazać się podczas uroczystości zdobytą wiedzą w wielu specjalnie przygotowanych konkursach np.: układając puzzle z postaciami ulubionych książek czy odpowiadając na pytania.
Skierowano również apel do rodziców zachęcający do głośnego czytania swoim dzieciom.

Jednym z ostatnich punktów spotkania było uroczyste ślubowanie uczniów klas najmłodszych na czytelników, a tym samym nowych członków biblioteki szkolnej.Głośne czytanie buduje mocną więź z rodzicami, która jest podstawą dobrych kontaktów z ludźmi, zapewnia rozwój intelektualny, psychiczny i moralny. Czytając stymulujemy rozwój mózgu dziecka, uczymy je myślenia, pomagamy w doskonaleniu jego umiejętności językowych, pamięci i wyobraźni.

20 minut codziennego czytania dziecku to działanie każdego człowieka w zasięgu ręki, nawet najbardziej zapracowanego, nawet najbiedniejszego lub słabo wykształconego. Najlepszym lektorem dla swojej pociech są rodzice, a codzienne czytanie przynosi niesamowite efekty.

Ten wspólny czas z dzieckiem potrzebny jest też dorosłym. Jeżeli zaniedbujemy czytanie i rozmowy z dzieckiem, tak naprawdę zaniedbujemy ważną cześć jego wychowania.

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Nigdy na nic nie jest za późno. Nie wierzę jednak w wytrwałośc rodziców w czytaniu książek swoim rozwydrzonym bachorom. Oni nie "mają czasu" posłuchać i porozmawiać z nimi, nie mówiąć już o sprawdzeniu pracy domowej albo przegadaniu, co dziecko robiło na zajęciach w szkole. Czas ten poświęcają brazylijskim serialom bądź rozmyslaniem jak związać koniec z koncem. Nie daj boże, jeśli dziecko nabierze ochoty na czytania i jeszcze moze mu przyjdzie do głowy pomysł żeby wyciągnąć i tak "biednego "rodzica do księgarni? Co on potem ma zrobić , z czego zapłaci za upatrzoną Calineczkę albo za Pinokia. Po co kupować dziecku książkę - dziecko woli czytać chłam typu Bravo, a rodzicom zostanie jeszcze pare groszy na jakiegos brukowca. Rodzice pokażcie swoją oryginalność, poświęććie dzieciom chwilę czasu na poczytanie. Nie upokorzycie się, nie będziecie wyśmiani, niech czytanie stanie sie treścią Waszego życia. Nie trzeba wykształcenia, żeby dobrze wychowac swoje dzieci. Życzę sukcesów.

no jak zwykle tych co spiewali to nie ma

Myślę, że kto był na tej uroczystości nie porzałował tego. Było w tym dużo pouczenia. Rodzice powinni poświęcać dzieciom czas i poczytać mi przynajmniej przez 20 min dziennie! Dzieci w bibliotece mogą wyprzyczać książki za darmo! Biblioteka zawsze jest otwarta! Moim zdaniem impreza udała się!

gratulacje!! jak zwykle impreza pokazowa.

Popieram myśli "przyszłego ojca". Rodzice potrzebują ciągłego przypominania, że są rodzicami - odpowiedzialnymi. Tego typu uroczystości kierowane do najmłodszych i ich rodziców powinno byc więcej. My dorośli musimy sobie uświadomi, ze od nas samych zależy przyszłoś naszych dzieci. Dzięki cztaniu książek ich przyszłoś będzie bogata. Dziękuję za przypomnienie mi o czytaniu swemu dziecku. Dzisiaj wieczorem przeczytam córce "Przygody Kubusia Puchatka".
Dziękuję za zaproszenie i gratuluję!!! Wspaniale!
Rodzic pierwszoklasisty.

Nie śpiewanie i silenie się na Suzina oraz Loską było tu najważniejsze!!!!
Nie chodziło o pokaz lecz o zachecenie do czytania. Szkoda,że nie wszyscy to rozumieją!!!

uroczystość bardzo udana i pożyteczna. gratulacje dla organizatorów!

Gratuluję organizatorom udanej i pożytecznej uroczystości. Warto było przyjść!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.