niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Pościg za VW Passatem

Pościg za VW Passatem


Przez blisko 70 kilometrów grajewscy policjanci gonili uciekającego pasatem mężczyznę. Gdy go zatrzymali okazało się, że auto jest kradzione.

Wczoraj około godziny 19:00 w Grajewie policjanci z ruchu drogowego zauważyli pędzącego z dużą prędkością volkswagena. Mimo sygnałów do zatrzymania kierowca przejechał obok radiowozu i zaczął uciekać w kierunku Moniek. Rozpoczął się pościg. Kolejne próby zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie przynosiły skutku. Kierowca passata wielokrotnie zajeżdżał mundurowym drogę, nie dawał się wyprzedzić. Powodując zagrożenie innym uczestnikom ruchu spychał policyjnego opla z drogi ocierając się swoim bokiem o bok radiowozu. Pościg przeniósł się na drogę w kierunku Łomży. Niedaleko Piątnicy zorganizowana została policyjna blokada. Na jej widok kierowca rozpędzonego passata nagle zawrócił i jadąc naprzeciwko radiowozu próbował go staranować. Otarł się o opla i skręcił w boczną drogę. W rejonie wsi Żelechy niedaleko Wizny zatrzymał się i porzucając samochód zaczął uciekać pieszo. Za nim ruszyli policjanci ze ścigającego volkswagena radiowozu. Mimo wielokrotnych wezwań do zatrzymania się mężczyzna nie reagował. Uciekł na teren jednej z posesji. Tam oblężony przez mundurowych z Grajewa i Łomży poddał się. Po zatrzymaniu okazało się, że drogowy pirat to 22-letni Litwin. Funkcjonariusze ustalili, że passat, którym uciekał został skradziony w Niemczech. Przykręcone do niego tablice rejestracyjne również pochodziły z przestępstwa. Skradzione zostały z jednego z pojazdów w województwie wielkopolskim. Kierowca volkswagena trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Grajewa ustalają teraz jego udział w kradzieży pojazdu. Dodatkowo mężczyzna odpowie także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki. - KPP w Grajewie

sobota, 16 października 2021

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.