sobota, 13 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11113 wyświetleń

Po raz pierwszy w Grajewie

Szanowni Państwo,

   Informujemy, że w Grajewie powstał Społeczny Komitet Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego. Celem jego działalności jest skupienie lokalnej społeczności wokół idei zachowania dla przyszłych pokoleń cennych pamiątek z historii naszej małej Ojczyzny – zabytkowych nagrobków, a także dbałość o stan najstarszych grobów i poprawa warunków funkcjonowania cmentarza. W poczuciu współodpowiedzialności za ślady minionych czasów, które winny swą obecnością kształtować patriotyczne postawy kolejnych pokoleń, zapraszamy do wsparcia działań Komitetu.

W ramach najbliższych działań Komitet przeprowadzi w dniach 29. października – 2. listopada 2011 roku kwestę na cmentarzu.

Jeżeli ktoś z Państwa nie będzie mógł być obecny na grajewskim cmentarzu w dniach, w których prowadzona będzie zbiórka publiczna, a zechce wesprzeć naszą działalność, to może to zrobić, dokonując wpłaty dowolnej darowizny na nasze konto:

 

Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie,

ul. Wojska Polskiego 61 b, 19-200 Grajewo

05 1020 1332 0000 1902 0751 6679

Darowizna na cele statutowe - cmentarz Grajewo

 

Komitet liczy także na nowych członków, którzy wzbogacą ofertę działań swym doświadczeniem i zaangażowaniem.

Bliższych informacji o Komitecie i jego inicjatywach zasięgnąć można w Grajewskiej Izbie Historycznej oraz na portalu www.cmentarz.grajewo.pl .

Już dziś dziękujemy za wszelkie formy wsparcia.

 

Z poważaniem

w imieniu Zarządu Komitetu

Tomasz Dudzinski - Przewodniczący

Komentarze (3)

Gdzieś,kiedyś słyszałam,że na cmentarzu będzie:woda bieżąca,ładne chodniki,odnowiona kaplica,już nie wspomnę o grobach.Nie mam pamięci i nie pamiętam kto to obiecywał.

A nie było to przypadkiem przed jakimiś wyborami samorządowymi albo do sejmu,bo wtedy wszyscy głupoty wygadują i maja tzw.wizję.A może to ksiądz Oleksy zażartował w ten sposób bo chyba miał pobierać 10% wpłaty od wartości pomnika na cmentarzu pariafialnym nie mylić z miejskim.Z poważaniem

Jeżeli jest to cmentarz parafialny, a w Grajewie buduje się tyle kościołów to dlaczego nie można zebrać środków za pośrednictwem tejże instytucji tak doskonale zorganizowanej i prężnie działającej na renowację nagrobków a przynajmniej na wykonanie solidnych alejek.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.