sobota, 28 maja 2022

Kraj

Plaża w każdej gminie

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nasze Prostki” podpisało umowę ze Starostwem Powiatowym w Ełku na realizację zadania pt. ”Plaża wiejska w każdej gminie powiatu ełckiego”.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Prostki. Kwota dofinansowania przez powiat to 15 tys. zł, wkład gminy 5 tys. zł.

Celem projektu jest zagospodarowanie działki gminnej położonej nad jeziorem we wsi Guty Rożyńskie. Prace rozpoczną się już wkrótce, po wyłonieniu wykonawców. Zakończenie prac z oficjalnym otwarciem plaży zaplanowane jest na koniec września.

W planach zagospodarowania jest uporządkowanie terenu z wytyczeniem ścieżek i dojść na plażę, budowa parkingu oraz ustawienie wiaty z miejscem do grilowania. Zostanie postawiony sanitariat oraz pojemnik na śmieci.

Jest to pierwszy etap prac na plaży, kolejny zaplanowany jest na przyszły rok, w którym przewidujemy zbudowanie kładki i boiska do piłki siatkowej, gdzie można będzie aktywnie spędzić czas nad wodą.

— Utworzenie plaży wiejskiej podniesie walory turystyczne naszej gminy — mówi Mirosław Orłowski wójt gminy. — Stanie się ona miejscem integracji lokalnego środowiska.

Mamy nadzieję, że plaża będzie naszym wspólnym dobrem, o które dbać będą i szanować wszyscy z niej korzystający.

Liczymy szczególnie na aktywność mieszkańców Gut Rożyńskich i okolic.


Źródło: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nasze Prostki"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.