sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4904 wyświetleń

Plaga oszustw ! Ofiarami nie tylko seniorzy

Ponad 22 tysiące złotych straciła 47-latka, która chciała sprzedać w internecie bluzkę. Kobieta kliknęła w link przesłany przez rzekomą kupującą. Niestety link przekierował mieszkankę powiatu suwalskiego do fałszywej strony banku, dzięki której oszuści uzyskali dostęp do jej konta.

 

Do suwalskich policjantów zgłosiła się 47-latka, która została oszukana podczas sprzedaży w internecie. Z jej relacji wynikało, że zamieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży bluzki. Już po chwili, za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Poinformowała sprzedającą, że wybrała opcję „kup teraz” i przesłała link, ułatwiający przelanie pieniędzy. Gdy mieszkanka powiatu suwalskiego kliknęła w ten link, została przekierowana na stronę, gdzie należało wybrać swój bank i zalogować się. Po chwili 47-latka otrzymała sms z informacją o dodaniu kolejnego urządzenia do serwisu bankowego. Zatwierdziła to otrzymanym hasłem. Tym samym oszuści uzyskali dostęp do konta mieszkanki powiatu suwalskiego. W kilku transzach wypłacili ponad 22 tysiące złotych. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów jeszcze tego samego dnia, kiedy ponownie zalogowała się na swoje konto. Ze zdziwieniem zobaczyła, że ktoś dokonał szeregu transakcji.

 

Policjanci stale przestrzegają przed oszustwami. Ofiarami tych przestępstw stają się najczęściej seniorzy. Tylko wczoraj do policjantów zgłosiło się 10 osób, które przestępcy próbowali oszukać metodami na: dostarczenie listów i policjanta. Na szczęście żadna z nich nie dała się nabrać.

Komentarze (3)

A tyle się o tym mówi i przestrzega.
A nawet sama sytuacja wysłała link do sprzedającej o przelanie pieniędzy litości....to ona sprzedaje czy kupuje myślenie nie boli

Czasem Junior głupszy od seniora?

Byloby taniej, gdyby wrzucila ja do zoltego kosza.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.