wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 14874 wyświetleń

PKS Grajewo

„Wizytówka miasta”


- Budynek dworcowy w Grajewie jest tymczasowy, ta tymczasowość trwa już ok. 20 lat i pewnie jeszcze jakiś czas potrwa. Miasto, władze miasta przeniosły dworzec w to miejsce, ponieważ budynek poprzedni był poddany remontowi – zabytkowy dworzec kolejowy w Grajewie. Taka sytuacja pozostaje do dnia dzisiejszego. Potrzebne są tam bardzo duże pieniądze. Dzisiaj przy ogromnym ruchu trasą 61 jeśli się nie przebuduje skrzyżowania w okolicy torów kolejowych to autobusy wyjeżdżające i wjeżdżające z tamtej strony miałyby bardzo duże kłopoty z włączeniem się do ruchu (chodzi tu o drożność skrzyżowania). Władze doskonale o tym wiedzą.
GDDKiA ma w planie przebudowę tego miejsca, ale wszystko ma podobno czekać na swoją kolej. Są robione inne odcinki, teraz między Rajgrodem a Augustowem, pewnie przyjdzie kolej i na Grajewo. Dopóki to się nie stanie przenoszenie dworca w inne miejsce, znów tymczasowe albo poprawa jego stanu mija się z celem, bo i tak za jakiś czas będzie trzeba go przenieść. Miejsce dworca może się zmienić, jeśli władze wybiorą inną lokalizację, jesteśmy w bardzo dobrym kontakcie.
Najlepsze władze miałyby kłopot z „przeskoczeniem” takiej rzeczy jak modernizacja za duże pieniądze tego całego układu komunikacyjnego. Przedsiębiorstwo ma też ograniczone możliwości sprostania współczesnym wymogom jak powinny wyglądać dworce autobusowe w takich miastach jak Grajewo. Ponadto rzeczą przewoźnika jest wozić pasażerów na dobrym poziomie i odpowiednim standardzie, a nie zajmować się takimi historiami jak użytkowanie dworców. Różne są pomysły i stosowana jest różna praktyka w Polsce i na świecie.
My jak najbardziej możemy mieć rolę wspomagającą ale nie być głównym inicjatorem dlatego, że tego typu przeds. autobusowe działają w skrajnie niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Wynika to z polityki, albo raczej braku polityki transportowej od wielu lat. Być może pomysł z ożywieniem tego rejonu jest dobry z punktu widzenia Grajewa, uważam jednak, że w obecnej sytuacji przeniesienie dworca w miejsce dawnej siedziby napotkałoby na ogromne kłopoty komunikacyjne – dla e-Grajewo.pl zarządca PKS w Łomży Eugeniusz Ochryciuk


Foto: e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (9)

już ta nowe kible lepiej wyglądają niż PKS, ale z drugiej strony dobrze że jeszcze nie zlikwidowali....

Nasza miejska toaleta jest dużo ładniejsza niz dworzec PKS obskurny, brudny.

tragedja. wg mnie powinien byc dworzec pks razem z pkp, taki ładny budynek mrnuje sie a pks - wyglada jak szalet miejski podobnie jak pkp ;). znajomi jadac ze szcecina jadac przez grajewo byl zszokowany ze mamy taki ładny budynek pkp - tylko myslal o tym niewykonczonym. wstyd!zdaje sobie sprawe z tego ze kasy nie ma na to no ale moglibyscie cos zrobic z tym.

niech zwolnią tych wszystkich obiboków pracujących w urzędach.zaoszczędzą również na kawie. może się uzbiera na porządny dworzec. dodam że większość naszych grajewskich urzędników jest "przesympatyczna" dla petentów.

jest XXI wiek ,a ten dworzec PKS wyglądem przypomina późne średniowiecze z odrobiną renesansu i skansenu...wstyd panowie z PKS-u,ciekawe czy się zawstydzą???

Nina pozdrowienia od urzedników hehehe

tu nie chodzi o urzędników; powiat nie ma kasy, pkp nie ma kasy itd
raczej potrzebne są mądre decyzje, a popatrzcie "na górze" tylko się przetasowują, a kto tu ma czas na efektywne gospodarowanie!?!

Dworzec PKS i PKP powinny być w starym odremontowanym dworcu PKP. Jednocześnie powinien powstać tam jakiś mały hotel, którego brakuje w Grajewie.

Komuno wróć!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.