Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11421 wyświetleń

PKS dowiezie uczniów

Przedsiębiorstwo  Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży w od nowego roku szkolnego będzie dowozić dzieci do szkół na terenie gminy Grajewo. W sumie gmina zapewni transport dla około 700 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. 

PKS Łomża wygrało zorganizowany przez gminę Grajewo przetarg na przewoźnika uczniów do szkół na rok szkolny 2006/2007 r. Umowę w tej sprawie podpisano pod koniec lipca br. Dzieci ze wszystkich 51 miejscowości gminy Grajewo mają zapewniony dojazd do szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Ogólnie w perspektywie ostatnich lat zachodzi tendencja zmniejszania ilości dzieci. W ubiegłym roku szkolnym z dowozu do szkół podstawowych i gimnazjów znajdujących się na terenie gminy Grajewo korzystało 719 uczniów. Najwięcej dzieci dojeżdżało do PG w Danówku ( 246 ), SP w Wierzbowie ( 173 ) oraz SP w Białaszewie ( 104 ).

Dokładne dane dotyczące roku szkolnego 2006/2007 będą znane po 4 września br. W sumie 2006 r. w budżecie gminy na dowożenie dzieci do szkół zaplanowano ponad 738 tys. zł.

Gmina Grajewo prowadzić, również własny transport dzieci do szkół. W tym celu w czerwcu br. za ponad 125 tys. zł nabyła autobus MERCEDES-BENZ z 41 miejscami siedzącymi

- Autobus zakupiono w celu dowożenia dzieci do szkół z terenu gminy Grajewo. Eksploatacja jednego z autobusów zgodnie ze sporządzoną przez rzeczoznawcę oceną techniczną jest ekonomicznie nieopłacalna – tłumaczy Jerzy Tyszka, z Urzędu Gminy w Grajewie.

Aktualnie gmina obsługuje 5 tras dowozu uczniów pięcioma autobusami. Warto dodać, że dowóz własnym transportem pozwala na dowożenie dzieci również na zajęcia pozaszkolne: zawody sportowe, turnieje oraz inne imprezy szkolne.

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

spopo będzie nowa fura dla uczniów ... pośmigają chłopaki.

a slyszalam cos o dojazdach do ZS2 czy to prawda?

a te zdjecie to tu nie pasuje bo to nie PKS !!!!!!! tylko autobusy z PUK

Te działania są po to żeby rozwalić PUK.Wiemy wszyscy komu na tym zależy.

oo dobrze by bylo zeby byli dojazdy do ZS2 :)

chca zniszczyc puk to jest nie fernie

Pisze się o wygraniu przetargu i dowozie uczniów przez firme PKS a zdjecia autobusów z PUK.Czy aby ta fotografia pasuje do opisywanej treści?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.