sobota, 2 lipca 2022

Kultura i rozrywka

"Pitagoras" w Niećkowie

„I Ty możesz zostać Pitagorasem” – konkurs matematyczny w Niećkowie

 Dnia 15 maja 2009 roku w Zespole Szkół w Niećkowie odbyła się już VI edycja konkursu matematycznego „I Ty możesz zostać Pitagorasem”. Konkurs skierowany był do gimnazjalistów klas trzecich, jednak w b.r. swoich sił próbowało dwóch gimnazjalistów klasy II-ej.
 W konkursie udział wzięło 45 uczniów z siedmiu gimnazjów: ze Szczuczyna, Wąsosza, Radziłowa, Nr 2 i Nr 3 z Grajewa, Małego Płocka oraz Gimnazjum nr 1 z Pisza.
Uczestników konkursu powitał Wicedyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie – Dariusz Koniecko oraz organizatorzy konkursu: Ewa Gazowska i Urszula Kraujutowicz.
 Konkurs rozpoczęto o godz. 10.00. Do rozwiązania gimnazjaliści mieli 20 zadań. Każde z zadań miało po 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Na rozwiązanie uczestnicy mieli 90 minut.
 Po zakończeniu konkursu organizatorzy wraz z opiekunami gimnazjalistów przystąpili do sprawdzania prac, a gimnazjaliści mogli zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej szeroką ofertą edukacyjną.
Około godz. 12.00 odczytano wyniki konkursu. Oto najlepsza dziesiątka gimnazjalistów:

1. Jasiński Paweł  - Gimnazjum Nr 1 w Piszu
2. Wszeborowska Sylwia - Gimnazjum w Szczuczynie
3. Nagórski Damian  - Gimnazjum w Małym Płocku
4. Suchodolski Grzegorz - Gimnazjum w Wąsoszu
5. Karwowski Filip  - Gimnazjum w Wąsoszu
6. Ciurzycki Adam  - Gimnazjum Nr 3 w Grajewie
7. Zieliński Przemysław  - Gimnazjum w Wąsoszu
8. Bagińska Monika  - Gimnazjum w Wąsoszu
9. Klimaszewski Mateusz - Gimnazjum nr 2 w Grajewie
10. Malinowski Krzysztof - Gimnazjum w Radziłowie

 Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie – Pan Artur Kuczyński wręczył laureatom konkursu nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom rozdano pamiątkowe smycze.
 Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu mieli satysfakcję z rozwiązywania zadań i będą miło wspominać wizytę w Zespole Szkół w Niećkowie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.