poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12676 wyświetleń

Piracka wypożyczalnia DVD

To nie był film.

W białostockiej wypożyczalni policjanci odnaleźli prawie 1200 „pirackich” filmów. Blisko 760 kolejnych ujawnili w domu właściciela. W całej wideotece nie było ani jednej legalnej płyty !

Wczoraj funkcjonariusze z sekcji d/w z PG Komendy Miejskiej Policji wkroczyli do wypożyczalni płyt DVD na białostockim osiedlu Dziesięciny. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kwitnie tam proceder wypożyczania nielegalnie kopii filmów. W należącej do 35-letniego białostoczanina firmie policjanci odnaleźli 1182 płyty DVD z „pirackimi” kopiami różnych tytułów. W przeszukanym mieszkaniu właściciela funkcjonariusze odnaleźli kolejnych 758 płyt tego typu. W całej zgromadzonej przez przedsiębiorcę kolekcji nie było ani jednej legalnej płyty. 90% wideoteki nagrana została komputerowo, zaś pozostałe płyty nie miały licencji do wypożyczania i pochodziły z zakupów na rynku wtórnym.

Cała kolekcja została zabezpieczona przez policjantów. Mężczyzna za swoją działalność odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych grozi mu grzywna i kara pozbawienia wolności do 5 lat. W tym roku jest to już druga tego typu wypożyczalnia zlikwidowana w Białymstoku. W poprzedniej (w lutym) policjanci zabezpieczyli prawie 2 tys. „pirackich” kopii płyt.
KWP w B-stoku
podinsp. Andrzej Baranowski

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (5)

no cóż tak bywa...

A co to za przestępca?? zabił kogoś czy co? Nasza polska żeczywistość i brak perspektyw życiowych zmusza ludzi do takich zachowań i czynów.Jeśli miałbym być dyrektorem który okrada swój zakład,albo lekarzem który wyciąga rękę po łapówkę do biednego,to wolałbym już tak jak ten koleś obracać pirackie płyty.Tak jest chyba uczciwiej!!

@ptasiek taki ten już kraj

A jak Policja będzie sie chwlić sukcesami waliki z przestepczościa zapominajac o tych co palami tłuko samochody, biją sie dla przyjemnosci, ale tych boją sie. Moze babcie za marchewke pod sklepem zamkna

Żal mi się robi jak czytam podobne brednie. Socjalistyczne pomioty. Jak ktoś coś nam ukradnie to zaraz podnosimy lament, a jak ktoś łamie prawo i nie uznaje praw autorskich to go usprawiedliwiamy. Złodziej pozostaje złodziejem niezależnie co ukradł.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.