niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

  • 5 komentarzy
  • 2317 wyświetleń

Pijana 14-latka w szpitalu

10 lipca 2009
Kompletnie pijana 14-latka trafiła do szpitala
Policjanci cały czas przyglądają się w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają wakacje. Okazało się, że nie wszyscy prawidłowo korzystają z wolnego czasu. Wczoraj do szpitala trafiła kompletnie pijana 14-latka. Dziewczyna miała 1,4 promila alkoholu we krwi. Teraz policjanci ustalają kto udostępnił małoletniej alkohol i w jakich okolicznościach doszło do jego spożycia.

Wczoraj rodzice przywieźli do szpitala kompletnie pijaną córkę. Z 14-latką nie można było nawiązać logicznego kontaktu. Szpitalne badanie krwi wykazało 1,4 promila alkoholu we krwi. Policjanci natychmiast przyjechali do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna
spożywała alkohol wraz ze znajomymi w okolicy rzeki. Teraz funkcjonariusze ustalają kto udostępnił małoletniej alkohol i w jakich okolicznościach doszło do jego spożycia.

Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Ukradli właz do studzienki kanalizacyjnej, zostali zatrzymani
Ełccy policjanci zatrzymali 25-letniego Kamila C, 17-letniego Piotra C. i 16-letniego Dawida K., którzy wieźli wózkiem właz do studzienki kanalizacyjnej z obręczą. Okazało się, że mężczyźni ukradli żeliwne elementy o wadze 130 kilogramów, aby sprzedać je na skupie złomu i zarobić trochę pieniędzy. Teraz wszyscy trzej odpowiedzą za kradzież. 25-latkowi i 17-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj policjanci otrzymali informację, że trzech mężczyzn przewozi wózkiem właz do studzienki kanalizacyjnej z obręczą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali to sprawdzić. W okolicy punktu skupu złomu zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi 25-letni Kamil C, 17-letni Piotr C. i 16-letni Dawid K.. Rzeczywiście przewozili oni na wózku żeliwne elementy. Przedmioty te ważyły 130 kilogramów. Policjanci ustalili, że 25-latek, 17-latek i 16-latek ukradli je wcześniej z prywatnego terenu po byłym szpitalu miejskim. Sprawcy postanowili sprzedać łup na skupie złomu i zarobić trochę pieniędzy. Nie zdążyli jednak tego zrobić, bo zatrzymali ich policjanci.

Teraz funkcjonariusze ustalają wartość skradzionych przedmiotów. 25-latkowi i 17-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
KPP Ełk

Komentarze (5)

ktora to tak sie napiła??:)

"Policjanci cały czas przyglądają się w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają wakacje.." słabo sie przyglądają, skoro się napiła..

Policja wszystkiego nie załatwi. Niemożliwe jest pilnowanie każdego z osobna. Być może był to jednorazowy wybryk i dziewczyna będzie miała nauczkę przynajmniej na jakiś czas. Współczuję rodzicom i życzę, żeby poradzili sobie z tym problemem.

Każdy popełnia błędy w takim wieku i proboje roznych rzeczy to normalne... nikt nic na to nie poradzi. A dziewczyna bedzie wiedziala ze tyle co wypila to troche za duzo i tyle.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.