Kultura i rozrywka

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

21 marca przed Grajewskim Centrum Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy happeningiem „Play Me, I’m Yours”.

Pomysłodawcą projektu był brytyjski artysta Luke Jerram, który 6 lat temu wpadł na świetny pomysł mający na celu sprowokowanie spontanicznej reakcji między ludźmi i nazwał go „Play Me, I’m Yours”.

Fortepian (lub pianino) umieszczony we wspólnej przestrzeni miejskiej miał służyć jako katalizator rozmowy i zmieniać dynamikę tej przestrzeni.

Dziś na świecie stoi już ponad 1300 fortepianów z prostą wskazówką: „Play Me, I'm Yours” (Graj Na Mnie, Jestem Twój!). „Uliczne fortepiany” stoją w parkach, na przystankach, przy mostach, na stacjach kolejowych i innych miejscach publicznych. Każdy jest inny... ale ma jeden cel sprowokować spontaniczną interakcję między mieszkańcami danego miasta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom happeningu i zachęcamy do korzystania i grania na naszym „ulicznym pianinie”.

GCK

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.