sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11635 wyświetleń

PEC rozbudowuje sieć

Na tzw. osiedlu Szkolna w Grajewie odbywa się kontynuacja inwestycji pn. Budowa sieci i przyłączy cieplnych wysokoparametrowych, osiedlowych w systemie rur preizolowanych.

Zadanie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło kilka lat temu, jest ono realizowane ze środków własnych PEC - u. Odbiorca ponosi koszt związany z budową przyłącza (wg. stawki z taryfy dla ciepła - jest to 1 / 4 kosztów wykonania) oraz kupuje węzeł cieplny.

W latach 2008 – 2009 r. do miejskiej sieci ciepłowniczej została podłączona część mieszkańców z ul. Szkolnej (od szkoły w stronę ul. Piłsudskiego), Partyzantów, Kasztanowej, Różanej, Piłsudskiego i Bema. Wykonano ponad 1500 metrów bieżących sieci cieplnej (przyłącza z węzłami cieplnymi), ponad 335 mb samych przyłączy. Z sieci PEC zatem mogło już korzystać 36 domostw, 6 zostało przygotowanych i w każdej chwili będzie mogło instalować węzeł cieplny.

W 2010 r. odbył się kolejny etap inwestycji - odgałęzienie w kierunku ul. Wąskiej i Bema do ul. Dąbrowskiego, czyli prawie 424 mb sieci cieplnej i ponad 210 mb przyłączy. Następny krok to ulice Sportowa i Partyzantów w kierunku nowego kościoła do szatni stadionu (267,70 mb sieci cieplnej, 19,20 mb przyłączy cieplnych). 14 kolejnych rodzin zostało wyposażonych w udogodnienie, jakim jest ciepło płynące rurami z PEC i 6 następnych, po zebraniu środków będzie mogło podłączyć węzeł. Na ten krok zdecydowało się 5 mieszkańców z grupy z poprzednich lat.

W bieżącym roku wykonywane są uzupełnienia na ul.: Szkolnej, Dąbrowskiego, Kościuszki i Bema. Długość sieci cieplnej do ułożenia to 1179,80 mb, 593,80 mb przyłączy cieplnych. Zostaną podłączone 23 domy, a w przypadku 25 nastąpi instalacja przyłącza.

Łącznie - jak potwierdza Radosław Zolnik, prezes PEC w Grajewie - na os. Szkolna do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączono i będzie jeszcze w 2011 r. 77 węzłów cieplnych z przyłączem oraz wykonano 38 przyłączy bez węzła.


fot. e-Grajewo.pl
Komentarze (9)

a kiedy będzie podłączona kolejowa

Co z budynkami 1,2,3 na os Broniewskiego chodzi o ciepłą wodę ?

super! wkracza wreszcie cywilizacja!

panie Prezesie,na przylacza do sieci czekaja z niecierpliwoscia mieszkancy HUTY szczegolnie ul Ks. Pęzy.Interesuje nas kiedy na naszym osiedlu pociagniecie linie cieplowniczą?.z szacunkiem mieszkaniec osiedla.

Janek ja akurat mieszkam przy tej ulicy i nie znam nikogo kto by czekał niecierpliwie na podłączenie do sieci Nie jest to zbyt tanie.

po wpisach widzę, że powietrze będzie czyste w Grajewie jak PEC podłaczy te wszystkie osiedla i ulice.

mieszkaniec-ja akurat znam kilku takich ktorzy by sie podlacztli.Ajak pujdzie opal do gory,to dopiero bedzie chetnych.

a jak nie pójdzie? a jak pójdzie to i PEC podniesie prosta logika

a kiedy bedzie zrobiona ul Wierzbowa napewno byli by chetni bo to jest wygodne i czy to wogole jest planowane na ktorys rok

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.