Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8225 wyświetleń

Pas startowy w Krywlanach

Do końca września 2018 roku ma powstać pas startowy dla małych samolotów na lotnisku Krywlany w Białymstoku - władze miasta podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji, konsorcjum firm polskich i litewskich. Koszt budowy - to ok. 44 mln zł.

Pas startowy na Krywlanach zostanie zmodernizowany tak, aby odpowiadał wymaganiom techniczno-eksploatacyjnym odpowiednim dla lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji. Pozwoli on na loty typu general aviation - prywatne i komercyjne z wyłączeniem lotów rozkładowych oraz wojskowych. Samolotem, pod który zostanie przygotowany pas startowy, jest 50-osobowy SAAB 2000. Lotnisko będzie mogło obsłużyć też ruch cargo. Zasięg startujących z niego samolotów wyniesie 1000-1200 km co oznacza, że w jego zasięgu będzie większość europejskich stolic.

Pas będzie miał 1300 m. W przyszłości będzie można wydłużyć go do 1470 m, by korzystały z niego samoloty 80-osobowe.

Na Krywlanach nie będzie terminala. Zostaną zaś (bądź będą postawione nowe) hangary. Pozostanie też budynek LPR.

Już wykonano część ogrodzenia lotniska. Docelowo, oprócz wspomnianych już prac, będzie prowadzona zmieniona gospodarka drzewna. W Lesie Solnickim na około 20 hektarach będą wycięte lub podcięte drzewa, które są wyższe niż 18 m.

 

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (2)

Bardzo, Bardzo dobra inwestycja dla rozwoju ZIEMI PODLASKIEJ, to jest OKNO NA SWIAT. Tak trzymac.

Wolę budowę dróg ekspresowych do istniejących lotnisk. Mamy piękne lotnisko w Szymanach tylko że odlatuje z niego kilka samolotów tygodniowo. Powstanie następne lotnisko, które będzie świecić pustkami. Firmy a przede wszystkim ludzi musi być stać na to by latać samolotami, stać na wykupienie wczasów rodzinnych za granicą, na które polecą samolotem. Jakie są koszty budowy i utrzymania pustego lotniska w Szymanach? Musimy najpierw dogonić zachód pod względem pensji, później możemy budować lotniska.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.