sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11433 wyświetleń

Papierosy bez akcyzy


Blisko 2000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli grajewscy policjanci w trakcie kontroli drogowej KIA Sportage, którym jechał 39 letni mieszkaniec powiatu suwalskiego. Teraz mężczyznę za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dzisiaj około godziny 2:00 nad ranem grajewscy policjanci pełniący służbę na terenie Rajgrodu, patrolując ulicę Piaski, zatrzymali do kontroli samochód osobowy Kia Sportage. Jak się okazało 38-letni kierujący przewoził w bagażniku oraz na tylnej kanapie auta kartony z papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie policjanci zabezpieczyli 1980 paczek nielegalnych papierosów. Suma start, na jakie mógł w ten sposób zostać narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych to prawie 35 tysięcy złotych. 38 - letni mieszkaniec powiatu suwalskiego trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. – oficer prasowy KPP w Grajewie

Komentarze (7)

No i zamiast palić po sześć trzeba będzie palić po dwanaście.

Zastanawia mnie jak są przeliczane te straty skarbu państwa, mógłby to ktoś wytłumaczyć? Przeliczając straty/paczki= 17,68zł strat za paczkę, a paczka tyle nawet nie kosztuje, a co dopiero mówić o stratach w takiej kwocie? O co w tym chodzi?

a skad te 35 zlotych straty? 2000 paczek po 7 zl wychodzi 14 tysiecy zlotych z czego podatku 22% 3080zl hmmm nawet od normalnej ceny byloby ciut wiecej

Tak bardzo mi szkoda goscia . szkoda ze mu sie nie udało..............

"Suma START?" niech sie ktos ogarnie

czlowieczyna jakoś sobie radzi to go udupią,zajmijcie sie lepiej tymi oszustami z ZUS i dajcie ludziom prace

Szkoda mi czytać wasze komentarze.
Policja dostała cynk, pojechała zatrzymać faceta z 2tys paczek, a w tym czasie cały tir paczek papierosów przejechał sobie spokojnie ul. Warszawska w Rajgrodzie.
Facet wyjdzie za kaucją.
Pozdro

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.