Szczuczyn

PALINOCKA 2016 (foto)

PALINOCKA 2016
     W upalne popołudnie  25 czerwca br.  odbyła się  w parku miejskim  w Szczuczynie „PALINOCKA 2016” zorganizowana przez Urząd Miejski i Miejski Dom Kultury. Otwarcia imprezy dokonał Dyrektor MDK – Janusz Marcinkiewicz.
Festyn  rozpoczął się występem członkiń zespołu „Mali Szczuczyniacy”: Emilii Nagel, Weroniki Polińskiej i Wiktorii Końskiej ,  które ukończyły naukę w szkole podstawowej  i przechodzą do starszych grup działających przy MDK.. Starszym koleżankom towarzyszyła Julita Żebrowska. Dziewczęta zaśpiewały piosenki ludowe oraz popularne. Na zakończenie swojej „kariery” otrzymały upominki. 

 

GALERIA ZDJĘĆ


W widowisku nawiązującym do Dnia Matki i Dnia Ojca - „Miłość ma dwa serca” przygotowanym  przez Mariannę Ostrowską wystąpiły połączone zespoły z MDK: „Szczuczyniacy”, „Mali Szczuczyniacy” i wokalny. 
Gościnnie wystąpił duet akordeonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Filia w Szczuczynie Damian Bagiński i Szymon Rózio. Zatańczyły na scenie dziewczęta z zespołu Just Dance prowadzone przez Sławomira Matysiewicza. 
W dalszej części wystąpiła kapela folkowa  „Skansen Bend” z Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach. 
W trakcie koncertu orkiestry dętej OSP w Szczuczynie pod batutą Roberta Świderskiego Naczelnik OSP dh Tadeusz Dembiński i Dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz podpalili ognisko. W dalszej części wystąpiły zaproszone zespoły: „Summer Night” z Ełku i „Avanti” z Białegostoku. 
Dzieci, młodzież i dorośli mogli skorzystać z „dmuchańców”, wesołego miasteczka, straganów i stoisk gastronomicznych.  


Tekst, zdjęcia i filmy: Andrzej Szabelski MDK

 

wtorek, 6 czerwca 2023

Wakacyjna Strefa Sportowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.