Oferty i promocje

Ożyw swoje wnętrze zestawem porcelany

Zastawa stołowa kojarzy się zwykle z klasyczną białą porcelaną – charakterystyczną dla większości restauracji. Posiadanie takiego tradycyjnego zestawu w domu również ma swoje zalety. Bez wątpienia taki komplet jest uniwersalny – zarówno jeżeli chodzi o okazje, jak i sam wystrój wnętrza. Czasem jednak warto zaszaleć i zdecydować się na zestaw naczyń, który będzie zwracać na siebie uwagę. Wartymi sprawdzenia producentami są m.in.: Lubiana, Villeroy & Boch oraz Goebel. Porcelana wcale nie musi być nudna!


Jakie wzory wniosą radość do wnętrza?


Być może powodem, dla którego biała porcelana jest tak popularna, jest to, że pasuje do każdego wnętrza. W przypadku naczyń z kolorowymi wzorami może zrodzić się trudność, polegająca na odpowiednim dopasowaniu zdobień do wystroju mieszkania. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami – i oczywiście swoim gustem.

Do minimalistycznego i urządzonego w jasnych barwach wystroju będzie pasować wiele możliwości. Dobrym wyborem będą zarówno naczynia zdobione kolorowymi kwiatowymi barwami, jak i nieco delikatniejsze pastelowe barwy. W mieszkaniu w stylu boho świetnie sprawdzi się porcelana z akcentami roślinnymi. Do nowoczesnych i surowych wnętrz polecamy zastawę stołową w intensywnych, soczystych kolorach – np. czerwonym, żółtym lub pomarańczowym. Domy urządzone w bardziej klasycznym lub angielskim stylu powinny być uzupełnione o porcelanę w romantycznej estetyce – np. z obrazami znanych artystów. Taką ofertę przygotowała marka Goebel. Porcelana z charakterystycznymi wzorami nie będzie jednak pasować wszędzie. Jeżeli w Twoim wnętrzu dużo się dzieje – zdecyduj się na jednokolorową zastawę stołową, która zadba o potrzebną harmonię.

Sprawdź produkty marki Goebel na: https://porcelanaonline.pl/20-goebel


W jaki sposób eksponować bogato zdobioną porcelanę?


Po wybraniu idealnego kompletu porcelany, należy jeszcze rozważyć jedną ważną kwestię, a mianowicie – gdzie umieścić taki ozdobny zestaw. Powieszenie talerzy na ścianie lub umieszczenie kubków czy filiżanek na specjalnych wieszakach nie jest najlepszym pomysłem. Elegancka porcelana powinna być prezentowana w nieco inny sposób.

Warto zacząć od tego, jaki cel jest tej porcelany - czy ma pełnić typowo dekoracyjną funkcję i być używana wyłącznie od święta, czy jednak ma być wykorzystywana na co dzień. W przypadku pierwszej opcji dobrym rozwiązaniem mogą okazać się szafki kuchenne z przeszklonymi frontami, kredens lub witryna. Przez szyby tych mebli można podziwiać naczynia niczym muzealne eksponaty – zwłaszcza w przypadku artystycznych wzorów marki Goebel. Porcelana w takim miejscu jest nie tylko dobrze widoczna, ale także nie kurzy się i nie jest narażona na zniszczenia. Natomiast w razie specjalnej okazji bardzo łatwo je wyjąć i postawić na stole.

Jeżeli jednak wzorzysta i kolorowa porcelana została przez Ciebie wybrana po to, aby używać jej na co dzień, to możesz ją po prostu schować do dowolnej szafki. W takiej sytuacji talerze, półmiski, filiżanki i pozostałe elementy zastawy staną się ozdobą stołu i ożywią wnętrze podczas spożywania posiłków.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.