wtorek, 21 września 2021

Szczuczyn

  • 9 komentarzy
  • 9122 wyświetleń

Otwarcie Sezonu Motocyklowego

Otwarcie Sezonu  Motocyklowego

    W niedzielę 24 kwietnia aura nie sprzyjała uczestnikom II Otwarcia Sezonu  Motocyklowego w Szczuczynie. Deszcz, grad i śnieg nie przeszkodził jednak największym fanom dwu-, trój- i czterokołowców w dotarciu na miejsce.


Przybyło 113 pojazdów (w ubiegłym roku ponad 300). Msza w kościele zgromadziła poza uczestnikami i ich rodzinami sympatyków motoryzacji. Dekorację wnętrza kościoła stanowił zabytkowy okaz WSK MO6 z 1963 roku. Mszę odprawiał  a po mszy  pojazdy święcił ks. wikariusz Robert Mieczkowski. Jako pierwszy został poświęcony pojazd Prezesa szczuczyńskiego klubu motocyklowego MOTO STARS Waldemara Łaguna. Przedostatnim był najmłodszy crossowiec. Klub istnieje od roku 2014 a jednym z inicjatorów jego powstania był Burmistrz Miasta Artur Kuczyński. W chwili obecnej klub skupia 15 członków i ok. 10 sympatyków. By mógł działać Prezes udostępnił pomieszczenie zaś Jarosław Borys wyremontował je na własny koszt.


Przejazd przez miasto ryczących maszyn był wielkim wydarzeniem dla mieszkańców Szczuczyna. A przybyli  motocykliści z: Moniek,Grajewa, Ełku, Zambrowa, Orzysza, Białej Piskiej, Pisza, Kolna oraz miasta i gminy Szczuczyn.


Uroczystości odbyły się na targowicy miejskiej, wystąpił zespół rockowy Cosa Nostra  z Grajewa, był gorący bigos, kiełbaski, grochówka. Rozegrano konkurencje: rzut oponą, pomiar natężenia dźwięku emitowanego przez motocykle. W rzucie oponą zwyciężył motocyklista z Modzel, w jeździe wolnej – z Moniek. Przy pomiarze natężenia dźwięku w kategorii „żyletek” zwyciężyła dziewczyna. Prezes Łaguna ze swojej Yamahy 1300 wykrzesał taką liczbę decybeli, że zabrakło skali na mierniku. W konkurencji wziął udział najmłodszy crossowiec – 8-letni  Karol Orłowski ze Skaj osiągając ponad 100 decybeli.

 


Tekst i zdjęcia: Barbara Paszkowska/Andrzej Szabelski - BCK Szczuczyn

poniedziałek, 20 września 2021

Noc Bibliotek w Szczuczynie - zapisy

poniedziałek, 20 września 2021

Rosa Tardia w Szczuczynie

Komentarze (9)

bardzo ladnie wszystko.tylko jest jeden mankament-motocykl wsrodku kosciola?????????

Zdjęcia ładne oprócz tych, które promują "flaszki", bo jazda na motocyklu to nie jazda na dwóch gazach. Szerokiej drogi.

dziwne że nie wspomniano o motocyklistach z Grajewa mimo tego że była to jedna z najliczniejszych zorganizowanych grup.

Panie xy alkohol to po przyjemnościach i dla przyjemności. A to to tylko nagrody - a może książeczkę do na...

Szkoda że w Szczuczynie dzieją się rzeczy tylko te, w których udział bierze burmistrz !

Bo w Grajewie motocyklisci nie sa zorganizowani

Grajewo już jest - przeoczenie.

Drogi Motocyklisto, moja uwaga nie dotyczyła kierujących ale zdjęć, które mogłyby młodym ludziom sugerować, że aby dobrze się bawić, trzeba "spożywać". Książeczki mądrze czytane nie są złe. Pozdrawiam.

Do "abc": A jakie Ty zaproponowałeś wydarzenia w Szczuczynie? Krytykant z zasady się znalazł! Brawo dla burmistrza, że wciąż ma nowe pomysły i cały czas stara się je realizować. Mimo takich głupich i zniechęcających konentarzy. Masz pomysł? Idź do burmistrza, zobaczysz czy odmówi ci wsparcia, bo nie on to wymyślił.
Nie zapomnij tylko poinformować o efektach twojego testu.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.