poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 10131 wyświetleń

Otwarcie biura poselskiego

3 lutego br. przy ul. Ełckiej 8b w Grajewie odbyło się oficjalne otwarcie biura poselskiego Mieczysława Kazimierza Baszko.

Przecięcie wstęgi poprzedziła konferencja prasowa na temat zmiany ordynacji wyborczej oraz odrzucenia przez Sejm projektu ustawy o sołtysach i radach sołeckich.

W uroczystości otwarcia wzięli udział członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz zaproszeni goście. Placówkę poświęcił ksiądz prałat Czesław Oleksy.

 

Mieczysław Kazimierz Baszko (ur. 26 czerwca 1961 w Boratyńszczyźnie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, członek zarządu województwa i wicemarszałek, od 2014 do 2015 marszałek województwa podlaskiego, poseł na Sejm VIII kadencji.

Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (filii w Białej Podlaskiej). Od 1985 do 2008 pracował jako nauczyciel. W latach 1994–2002 był radnym miejskim Sokółki, następnie do 2007 radnym powiatu sokólskiego. W 1996 został członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, objął kierownictwo powiatowych struktur tej partii, a także wszedł w skład rady naczelnej PSL. W przedterminowych wyborach wojewódzkich w 2007 uzyskał mandat radnego sejmiku podlaskiego III kadencji. Po zmianie koalicji we władzach województwa w 2008 został nowym członkiem zarządu. W 2010 utrzymał mandat radnego, następnie został wicemarszałkiem. 8 grudnia 2014 wybrano go na nowego marszałka województwa podlaskiego, w 2015 zastąpił Wojciecha Dzierzgowskiego na stanowisku prezesa zarządu wojewódzkiego PSL w województwie podlaskim. W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PSL w okręgu podlaskim. Otrzymał 7010 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji… (za: Wikipedia)

 

Komentarze (18)

To znaczy ze sa juz 3 biura poselskie w Grajewie. A co ci szanowni poslowie dla nas robia ze tak okupuja biurami nasze miasto :-) ?

A kiedy pojawi się biuro posła PO i .Nowoczesnej?

Przepraszam, a o czym oni mówią? czy to kpina?

ci co wynajmują lokal mogą się cieszyć - co miesiąc niezła kasa im wpłynie, a i asystent posła ma pracę

a kto w tym biurze ma pracować może być tak podac?

Za wasze lokalu nie wynajmuje. I tak pełno stoi pustych wiec chyba dobrze ze coś się dzieje i bezrobocie spada

Wiki jak partia tobie nie pasuje to po prostu nie komentuj

Pytam jako prawie sołtys dlaczego przez osiem lat PSL nie wprowadziło pensji dla sołtysów a dopiero teraz choć miało władzę w reku ?

Drodzy Panowie z PSL-u myślę że nadchodzą czasy abyście odpoczęli po tylu latach ciężkiej pracy !!!!!!

Ona - Jak to nie za nasze? Za pieniądze podatnika. Twoje i nasze :-) Nie jestem przeciwnikiem biur poselskich ale PRL-owskiego ZSL-u i owszem.

a kto to wszystko sponsoruje?

Szanowni Państwo, jak widzę łatwo jest się wypowiadać na tematy na które mało się wie. Postaram się odpowiedzieć na kilka komentarzy. Lokal jest wynajmowany za cenę o wiele niższą niż jest wart, jak również w porównaniu do innych grajewskich lokali (co zresztą można usłyszeć na powyższym nagraniu). do wiki: czego konkretnie nie rozumiesz? do patriota: odpowiem pytaniem, dlaczego PiS nie wprowadził 500+ gdy rządził w latach 2005-07 ? gdyby wszystko można było zrobić w jednej czy dwóch kadencji nie byłoby dalszej potrzeby posłów, rządu. Niestety nie można zrobić wszystkiego od razu. W PSL zmieniły się władze, przychodzą wiec nowe pomysły. gorcyn zapraszam do biura poselskiego postaram się dokładnie wytłumaczyć dlaczego był ZSL, a teraz ponownie jest PSL. Wszystkich Państwa Zapraszam do biura poselskiego, postaram się odpowiedzieć na każde państwa pytanie, jak również w miarę możliwości pomóc w każdej sprawie. Pozdrawiam

Do Pana ZM proszę nam Wszystkim powiedzieć lub napisać co PSL zrobiło przez wszystkie lata swojej kadencji oprócz zajmowania ważnych stanowisk samorządowych bo ja nie pamiętam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziękuję

Myślałam że PSL to już historia a tu nie walka do końca

Czy PSL to rolnicy ? bo nie wiem !

Ja osobiście dziękuje za przeznaczenie dwu kadencyjności z szacunkiem dla upracowanych samorządowców.

Zapraszam do biura poselskiego (Ełcka 8b) odpowiem na wszystkie pytania, w jednym komentarzu ciężko jest opisać wszystkie działania PSL. Jednak pokrótce postaram się odpowiedzieć. Ale na początku Pana poprawię, otóż napisał Pan że PSL zajmował ważne stanowiska samorządowe, jakie stanowiska ma Pan na myśli? Samorządowe czyli wójt, burmistrz, marszałek, radny każdego szczebla? PSL tych stanowisk nie zajmowało od tak sobie, wybrali ich ludzie, na każde wyżej wymienione stanowisko w wyborach wybierają obywatele. A co do pytania to w skrócie w ostatnie kadencji parlamentarnej w której rządziło PSL w koalicji z PO (z większością PO więc PSL wszystkiego nie mógł zrealizować) zostały zrealizowane działania tj. 1. Ministerstwo pracy i polityki społecznej - wydłużenie urlopów rodzicielskich, zwiększenie liczby żłobków, karta dużej rodziny, wzrosła płaca minimalna, pakiet rozwiązań ułatwiający młodym ludziom (do 30. roku życia) start na rynku pracy. Ministerstwo Gospodarki odnawialne źródła energii, specjalne strefy ekonomiczne, nowe rynki na świecie, innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Ministerstwo Rolnictwa - wynegocjowanie dobrych warunków na lata 2014-2020 (środki unijne), ustawa o ochronie polskiej ziemi (PiS uchwalił swoją ustawę która wiele ogranicza polskim rolnikom, a miała być ograniczeniem dla zagranicznych), wzrost dochodów w rolnictwie, sprzedaż bezpośrednia, nowe rynki zbytu, poprawa jakości życia na wsi, zdrowa żywność. To tylko niektóre działania z ostatniej kadencji, ze wszystkich lata rządzenia przez PSL jest ich o wiele więcej, ale ciężko to zawrzeć w jednym komentarzu. PSL to zarówno historia (licząca 120 lat), teraźniejszość jak i przyszłość dla dobra Polski. PSL to nie tylko rolnicy, PSL to partia ludowa, nie tylko wiejska. PSL to rolnicy, przedsiębiorcy, dyrektorzy, kierowcy, pracownicy każdego szczebla.

Myślałem ze PSL to partia nauczycieli, oraz że praca tam jest charytatywna, dziękuje za wyjaśnienia szczególnie podoba mi się opis start na rynku pracy. Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.