piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11719 wyświetleń

Ortopedia zamiast chirurgii

Oddział chirurgii dziecięcej przestaje istnieć w Szpitalu Ogólnym w Grajewie. Nie oznacza to, że mali pacjenci będą musieli jeździć z rodzicami do innych placówek w województwie. Dzieci z urazami nogi, czy głowy będą przyjmowane na dotychczasowych warunkach z tym, że na oddziale chirurgii ogólnej

Chirurgia dziecięca przestaje istnieć ponieważ samodzielne funkcjonowanie tak specjalistycznego oddziału dla dzieci i młodzieży jest nieopłacalne. Teraz mali pacjenci z urazami wymagającymi pomocy chirurga trafiać będą na chirurgię ogólną, gdzie utworzono pododdział chirurgii dziecięcej.

- W skali miesiąca na chirurgii mieliśmy dwóch małych pacjentów. Oddzielny tak specjalistyczny oddział, jakim jest chirurgia ma rację bytu tylko w szpitalach wojewódzkich, a nie powiatowych. Zmiana ma charakter czysto techniczny, mali pacjenci wymagający opieki chirurgicznej wciąż będą hospitalizowani w naszym szpitalu - tłumaczy Grzegorz Dembski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.   

Pomieszczenia po chirurgii dziecięcej szpital wynajął prywatnej firmie medycznej, która chce otworzyć tam oddział ortopedii. Opłata za media oraz sprzątanie obiektu będzie liczona od metra kwadratowego. Firma będzie płacić, również m.in. za korzystanie ze sprzętu szpitala oraz za badania dla pacjentów. Umowa została sporządzona na 10 lat. Spółka na własny koszt przeprowadzi także adaptację lokalu.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

No to jeszcze wynająć pozostałe 10 oddiałów i będzie się gdzie leczyć. Brawo!!!!

obiecali przystosować urządzenia sanitarne dla małych dzieci przebywających na oddziale
chirurgii dorosłych . Czekamy na dotrzymanie słowa.

Ciagle się uszczupla ten szpital, aż wogóle dojdzie do likwidacji, co jest niedopuszczalne i nie dociera do mieszakńców miasta i okolic.
Chcemy, aby szpital służył ludziom i dzieciom i zawsze istnial! Mila

przecież chirurgia dziecieca nie istnieje w Grajewie od dawna

panie Adamie dziękuju za "cały komentarz"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.