środa, 29 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

Orkiestra znów zagra w Mońkach


Po czterech latach przerwy w Mońkach ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tematem XVII Finału jest profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Ze względu na duże zainteresowanie akcją, głównie ze strony młodzieży Liceum Ogólnokształcącego, powołano do życia sztab, który będzie kierować organizacją finału WOŚP. W najbliższą niedzielę mieszkańcy Moniek przyłączą się do ogólnopolskiej akcji. Ponad 40 wolontariuszy od godzin porannych zbierać będzie pieniądze na ulicach, osiedlach i punktach handlowych miasta. Impreza rozpocznie się od godziny 10.00 akcją Honorowego Oddawania Krwi. Przy budynku liceum w specjalnym ambulansie organizatorzy oczekują na wszystkich krwiodawców.

Kulminacyjnym punktem finału będzie impreza na sali gimnastycznej monieckiego ogólniaka. Punktualnie o 17.00 ze swoimi występami zaprezentują się zespoły taneczne, break – dance, hip – hop oraz rockowe. Liczne atrakcje czekają dla najmłodszych. Odbędą się również pokazy udzielania pierwszej pomocy, badania profilaktyczne oraz loterie. Całość zakończy wieczorny koncert zespołu DeLaCoRe .

 
Magdalena Szorc
szef Sztabu WOŚP w Mońkach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.