sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Opłatek Grup Rekonstrukcyjnych


W sobotę 11 grudnia członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK z Grajewa wzięli udział w pierwszym tegorocznym spotkaniu opłatkowym. W spotkaniu zorganizowanym w Muzeum Wojska w Białymstoku spotkali się przedstawiciele Grup Rekonstrukcyjnych z terenu województwa podlaskiego oraz białostoccy kombatanci. Dwugodzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze – nie zabrakło tradycyjnych świątecznych życzeń, wspólnego śpiewu kolęd, kombatanckich wspomnień  i snucia wspólnych planów rekonstrukcyjnych na nadchodzący rok. Grajewska delegacja okazała się najliczniejszą, a jej członkowie w replikach przedwojennych mundurów w barwach 9. psk prezentowali się naprawdę ładnie.

Obok naszej grupy w spotkaniu uczestniczyli koledzy z Białegostoku, Łomży i Osowca. Wizytę w siedzibie Muzeum Wojska wykorzystaliśmy także do obejrzenia jego ekspozycji, które doczekały się w zeszłym roku gruntownych zmian. Wzbudziły one nasze zainteresowanie i podsunęły kilka pomysłów do ewentualnego wykorzystania w Grajewskiej Izbie Historycznej.

Tomasz Dudziński

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.