Kraj

  • 12 komentarzy
  • 3346 wyświetleń

Odnowią nam dworzec?

Rusza program modernizacji dworców kolejowych

256 mln zł z budżetu państwa, funduszy unijnych i środków własnych grupy PKP pochłoną w przyszłym roku prace przy modernizacji polskich dworców kolejowych.

Strategię modernizacji i komercjalizacji dworców kolejowych na najbliższe lata zarząd PKP przyjął w połowie tego roku. Zakłada ona, że w kilkuletniej perspektywie wiele dworców stanie się nowoczesnymi węzłami komunikacyjnymi, wzbogaconymi o nowe usługi - handlowe, usługowe, restauracyjne itp.

W Polsce jest ponad 2,6 tys. dworców, z czego ok. 1,2 tys. czynnych. PKP jest właścicielem przeważającej większości z nich i zarazem zarządcą nieruchomości. Ok. 100 dworców przekazano w wieloletnią dzierżawę lub sprzedano samorządom.

W przygotowanym w grupie PKP planie dotyczącym dworców znalazło się 1010 czynnych obiektów. 24 z nich to ponadregionalne węzły przesiadkowe, gdzie jeżdżą m.in. pociągi międzynarodowe. 95 to węzły regionalne, 172 lokalne, a 719 to pozostałe niewielkie dworce.

PKP zamierza kontynuować proces przekazywania dworców chętnym do tego samorządom oraz szukać partnerów do modernizacji tych obiektów. Środki publiczne nie mają służyć utrzymaniu dworców, a jedynie ich modernizacji. Oprócz pieniędzy z budżetu i UE mogą to być także fundusze samorządów, a także partnerów prywatnych.  - za www.pl

 

Komentarze (12)

Wszystko ładnie pięknie tylko budynek na dworcu w Grajewie który widzimy na zdjęciu nie należy do PKP tylko do miasta tj władz samorządowych powiatu grajewskiego. Modernizacja jest prawdopodobna z inicjatywą musi jednak wyjść miasto.

a miast pewnie nie wyjdzie a z inicjatywo

Piekny obiekt czas na remont

do ww: sprostowanie - dworzec w Grajewie należy do skarbu państwa a nie miasta.Z ramienia skarbu państwa pieczę sprawuje starosta.

lepiej pobudowac jeszcze jeden kosciol

od pewnego czasu chcem umiescic komentarz ale zadnego nie widze co jest

zero konkretnych informacji. Ciągłe owijanie w bawełnę i robienie ludziom nadziei, że może w końcu coś ruszy. Konkrety i do rzeczy!

Sory bylem przekonany że do władz samorządowych. Jeżeli jednak budynek należy do skarbu państwa a w następnym roku planowana jest szeroka prywatyzacja aby załatać dziurę budżetową, starosta powinien wystąpić z propozycją przetargu albo niech dogada się z kim trzeba aby budynek właściwie zagospodarować.

prosimy wyremontowac..bo az ^^przypał normalnie..dechami zabity fuj . ;\

Czy nie można wyremontować tego dworca?? Postawić w środku jakieś slepiki moze dwa jakis kebab kiosk ruchu i dworzec byłby gotowy. Osoby korzystajace z pkp miałyby ciepłe i suche miejsce do czekania na pociag w dodatku mogłyby coś zjeść. Drodzy samorządowcy RÓBCIE coś z tym miastem oprócz stawiania najlepszych komisariatów Policji w województwie!!!!

Porsimy wyremontowac buynek pkp...nie po to go kiedys ludzie budowali zeby teraz sie rozsypal...
Wyremontowac moze zrobic male muzeum koleji grajewskiej...jest wiele fajnych pomyslow...tylko ze bralk inicjatywy ze strony miasta itd.;/

Alleluja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.