czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12621 wyświetleń

Oddał 30 litrów krwi

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi" Jan Paweł II


W poniedziałek, rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiego programu krwiodawstwa pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Specjalny autobus z załogą został podstawiony na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej 2 czerwca o godz. 9.00 w Grajewie.

Wśród przybyłych znalazł się również 52-letni p. Marek Myszkowski z Grajewa, którego krew od kilku lat płynie w żyłach wielu osób. Nie dowiedzą się one, kto podzielił się z nimi darem życia, najważniejsze że dzięki temu mogą funkcjonować. - Póki dopisuje zdrowie nie przestanę pomagać innym. W sumie oddałem już ponad 30 litrów krwi – powiedział nam siedzący na fotelu p. Marek.

Do godz. 12.00 krew postanowiło oddać 22 osoby, dzięki nim uzyskano prawie 10 l niezastąpionego, ratującego życie leku. Kolejna akcja prawdopodobnie już w październiku.
 
e-Grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (14)

wiem jak potrzebna jest krew to życiodajny płyn

kurcze szkoda że wczesniej nie wiedzialem o tej akcji z chęcią i ja bym oddał...

moj tato oddal ponad 40 litrow krwi ,nie oddaje juz od kiklu lat bo mu wiek nie pozwala,cale zycie oddawal krew od 18 roku zucia do ponad 50 lat.,niestety z tego powodu nawet nie ma sie zadnych ulg w lecznicstwie.

Mareczku jesteś wielki, niech ci zdrowie służy przez wiele, wiele lat.

k.k. zgadza się ja również mam oddane ponad 40 litrów i nie mam nic z tego ale nie chodzi o jakieś tam ulgi ale dla mnie jest ważny cel, jakim jest pomoc dla innych
Pozdrawiam

i co myslisz ze jak oddałęs 30 litrow krwi to jestes fajny??? mylisz sie

super panie marku!!!! ja nie mam tyle odwgi

do bzura: tu chodzi o szczytny cel, a nie czy ktoś jest fajny czy nie!!!najwazniejsze jest pomóc innym i aby więcej było takich ludzi jak Pan Marek:)

fajnie ze oddajecie krew!oddajecie za free a tym autobusem jeździ firma która zbiera krew i pote sprzedaje go szpitalom.za nie małą kase.pozdrawiam wszystkich

Hyhy a mnie p.Marek uczył jezdzic L-eczka.Spoko koles

cytujecie slowa czlowieka ale zapominacie ze w biblii jest ZAKAZ oddawania krwi!

Co? W Biblii zakaz oddawania krwi?!;> Chyba jesteś jechowym...tylko oni interpretuja dosłownie Pismo Święte ;] Troche z innej beczki: w Piśmie napisane jest " Jeżeli wiec reka twoja albo noga twoja cie zgorszy, utnij ją i odrzuc od siebie"(Mt5,29)- w tym przypadku tez odczytasz to dosłownie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.