środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11788 wyświetleń

Oddajemy krew – ZS 2

Dnia 13 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Grajewie odbyła się akcja oddawania krwi.

- Krew oddajemy 2 razy do roku tzn. jesienią i wiosną. W 1998 roku oddaliśmy prawie 17.5 litra krwi, rok temu ponad 15, a dzisiaj około 11 litrów. Do akcji tej włączają się uczniowie, ale i nauczyciele. Ja także dzisiaj krew oddałem. A dawcą jestem od 1978 roku – nauczyciel informatyki i fizyki, pan Cezary Wądołkowski.

Aby oddać krew w szkole przybyło bardzo dużo chętnych, zakwalifikowało się jedynie 27 osób.

- Krew oddaję drugi raz. Jest to chęć pomocy innym. Często jeżdżę samochodem i pomyślałem, że kiedyś i ja mogę potrzebować tej krwi – Paweł, III c.
- Również oddaję krew drugi raz. Lubię to robić i uważam, że nie musi być żadnego powodu do tego typu decyzji. Moi znajomi także oddają krew – Karol, studium policealne.
- To mój pierwszy raz i muszę przyznać, że się nie bałem. Oddając krew można zrobić dobry uczynek. Poza tym studiuję fizykoterapię i to jakby zdecydowało o moim uczestnictwie w tej akcji – Przemysław Cichocki.
- Pierwszy raz oddaję krew i bałem się jedynie tej grubej igły. A decyzja podjęta była spontanicznie – Paweł Kozikowski, studium policealne.

Magda Kosobudzka
e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (1)

dobrze ja ktoś oddaje krew!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.