sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10794 wyświetleń

Oddaj sąsiadowi śmieci...

Redakcja portalu netbird.pl chciałaby poinformować Państwa o swojej nowej, niecodziennej inicjatywie, pod szyldem": Oddaj sąsiadowi śmieci, które "zgubił" w lesie!

Z przerażeniem obserwujemy, że pomimo ciągłych akcji edukacyjnych i uświadamiających, rzesze ludzi nadal pozbywają się swoich odpadów na terenie lasów, w korytach rzek, czy w przybrzeżnych rowach. Skoro liczne apele nie odnoszą zamierzonych skutków, chcielibyśmy przekonać wszystkich tych, którym dobro przyrody leży na sercu, do podjęcia radykalnych działań.

Jako, że problem wyrzucania śmieci do lasu, w głównej mierze dotyczy wsi i mniejszych miejscowości, chcielibyśmy przekonać ich mieszkańców do tego, by obserwowali, kto z ich znajomych para się tym niecnym procederem, a następnie pod osłoną nocy przerzucali te odpady z powrotem na posesję ich właścicieli. W końcu – ujmując to żartobliwie – nie ma nic złego w zwróceniu prawowitemu właścicielowi jego zguby.

Komentarze (8)

Pomysl wziety z filmu "Ranczo". Mam nadzieje, ze zaskutkuje.

opisze pana ktury jest soltysem jednej z pobliskich wsi i zarazem radnym miasta grajewo 2 lata temu sprzatal swoja posesje i zabudowania no i smieci sie mu troche nazbieralo.Wiadomo jak to w gospodarstwie wszystko jest folia sznurki banki stare opony ,jednego dnia syn tegoz radnego wywiuzl przyczepe smieci do pobliskiego lasu a drugiego dnia sam pan ..... radny soltys wsi .... wywiuzl 2 przyczepy smieci do pobliskiego wioskowego lasu .znajomy mowil ze dzwonil na policje do ochrony srodowiska i mu odpowiedziano ze nic niemoga zrobic,ale mowilze pisal kilka razy do e-grajewo i nik z tym nic nierobil a teras nagle wzieliscie sie za ocrone srodowiska brawo popieram .ale chyba musicie sie ztrasznie tego pana radnego bac ze nawet jednego opisu niezamieszciliscie na ten temat ! prosze o rozszadek

I co jeszcze zaproponujesz?

franek - co ty zciemniasz, zaden sołtys nie jest radnym w miescie.

JEDNI WYRZUCAJĄ ŚMIECI INNI WYPOMPOWUJĄ SZAMBA NA UGORY, ZA PŁOT SWOJEJ POSESJI,TAK JEST W NASZYM MIEŚCIE,ZWŁASZCZA NA JEGO OBRZEŻACH.NIECH STRAŻ MIEJSKA CZĘŚCIEJ KONTROLUJE PERYFERIE MIASTA!

Jestem mieszkańcem bloku ze śmieciami u mnie problemu nie ma( jak dalej w tym kierunku pójdzie to i nas koszta dopadną), ale rozumiem cześć ludzi którzy wywalą śmieci do lasów itp. Niektórzy naprawdę mają amol pieniędzy a na wysypiskach ceny ciągle rosną to nie są małe sumy. Bardzo szanuje przyrodę dlatego mój apel do tych ludzi: Jak wyrzucacie śmieci to składujcie je blisko drogi już popakowane w workach żeby odpowiednie organy nie miały problemu z ich znalezieniem i wywożeniem (po co mają gnić w środku lasu)

a przecież mamy straż gminną i miejską, co oni robią? konrolują prędkość.

sypią mandaty za śmieci, myślisz że ktoś się pochwali mandatem :)))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.