wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 12822 wyświetleń

Oblał test „ŁOSIA”

Trasa nr 65 Ełk - Białystok

Przechodzący przez jezdnię łoś był przyczyną  kolejnego wypadku, do którego doszło 2 marca kilka kilometrów za Rudą k. Grajewa.


Telefony alarmowe:
POLICJA 997
STRAŻ POŻARNA 998
PODOTOWIE RATUNKOWE 999
POMOC DROGOWA
Grajewo tel kom. 0 602 505 623

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (25)

na trasie ruda osowiec powinien stac znak uwaga na zwierzeta a takiego znaku niema znak stoji dopiero za ciemnoszyjami drogowcy gdzie wy jestescie

dokładnie tak powinno byc moze kierowcy zachowali by bardziej ostroznosc... trzeba cos z Tym zrobic bo coraz wiecej na tej trasie wypadków z udziałem łosiów...

ludzie zwolnijcie na tym odcinku ja wiem że fajna prosta droga ale i nie bezpieczna

drogowcy jak zwykle sąąąąąą zaskoczeni

przestan przeciez wiadomo i bez znaków ze jak jest las są i zwiarzęta trzeba pomyslec troche albo lepiej postawic znak UWAGA LUDZKA GŁUPOTA

Ślepakom prawka nie powinni dawać, bo rozjadą wszystko, co nie ma świateł takich jak samochód: rowerzystów, pieszych idących kolumną z obrazem nie mówiąc już o zwierzętach małych i dużych.

ale ogrodzenia sie nie zrobi

kurcze nie mozna jechac wolniej na tym odcinku, tak sie spieszy bardzo

a moim zdaniem to zamiast znaku powinni ogrodzic ten las jakas siatka! czy to takie trudne i kosztowne?? na pewno dzieki temu uniknelibysmy wielu tragedii.

Czas pomyśleć o siadce odgradzającej drogę od lasu tak jak na w krajach UE, Greenpeaes powinien o to walczyć a nie o blokowaniu obwodnicy

przed godzina znow byl wypadek z losiem na powyzszej trasie czyli o godz,20. zminutami 4 maeca 2oo7 roku na szczescie nikt nie zginl oprocz losia i samochod do mechanika. niech kolo lowieckie cos robi w tym kierunku czy bedziemy czekac dalej na ofiary z jednej jak i z drugiej strony

Przedstawcie statystykę ekologom - którzy twierdzą że my Podlasianie jesteśmy "ciemnotą" . Niech chronią w dalszym ciągu kwiatki i łosie a ludzie niech giną na drogach. W UK to jest niedopuszczalne, są siatki albo gęste żywopłoty u nas....Może by władze pomyślały.

ktoś tu pisze spieszyć się...wolniej jechać...??? człowieku w zeszłym roku moim rodzicom wyskoczył łoś a jechali z prędkością 40 km/h i nie chciałbyś widzieć auta ich....nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia o tym

Czym sie tu chwalić CIEMNOGRÓD. W kazdym parku narodowym lub terenie przyległym trasy samochodowe oddzielone są od lasów i zwierząt siatkami. Sa tylko wydzielone przejścia zwierzyny które sa oznakowane, ze nawet ślepy to widzi. I nie ma tam kolizji ze zwierzetami.
Nie trzeba jechac do USA aby to wprowadzić. Park Narodowy - Biebrzański i panowie burmistrzowie lub starostowie do dzieła.
Tu nie trzeba kończyć OXWORDU żeby to zrobić.

Jak Państwo nic nie zrobi to sami je powybijamy!!!!!!!!!!!!!
Ludzie - kontra łosie i inne jelenie!!!!!!!!!

Ktoś piszę, że jechał 40 i mu łoś skasował auto. A co by było żeby zamiast łosia było to dziecko biegnące za piłką czy też kierowca jest zwolniony z dostosowania prędkości do takiej by w razie niespodziewanej sytuacji na drodze mógł wyhamować.

Ale wy pierniczycie głupoty może koleś jechał 90 a że łoś niemiał co robić tylko na droge wyjść jego wina a nie że ludzka głupota ślepy itp. czubki no czubki

Ktoś powinien sie tym zając bo widze ze nadchodzi czas kiedy ludzie zaczynaja ginąć przez łosie!!Straszne rzeczy :(

Skoro ktoś jedzie z prędkością 90 km/h i dochodzi do wypadku to znaczy, że jest to miejsce niebezpieczne. W miejscach niebezpiecznych powinni wprowadzić ograniczenie szybkości. By ograniczenie szybkości było przestrzegane policja od czasu do czasu w takim miejscu powinna pojawić się z radarem. Jest to najtańszy i najszybszy sposób poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku. Jak będą środki na przebudowę drogi to można odgrodzić pasmem gęstych krzewów (lub siatką) drogę od lasu i co paręset metrów porobić przejścia bezkolizyjne (podziemne) dla zwierzyny leśnej i przepędzanej przez rolników na pastwiska.

Do Pytia!!Ty chyba łosia nie widzialaś, jak to cielemele moze na jezdnie wkroczyc, ze nawet nie sposób wyhamować.I kogo ty od ślepaków wyzywasz????czyzbys z greenpeace wspolpracowal(a)?

dzikie zwierzęta często siedzą sobie w pobliżu pobocza i próbują przebiegać przez jezdnię tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Bez względu z jaką prędkością by jechać, niekóre po prostu tak mają i to nie tylko dzikie. Zachowują się też tak czasem zwierzęta gospodarskie, w tym ptactwo różnego kalibru. A te ostatnie też potrafią uszkodzić samochód, podobnie jak zając czy lis.
Nie pozostaje nic innego jak mieć oczy szeroko otwarte.
Inne miejsce w którym często dochodzi do kolizji z udziałem zwierząt jest za Rajgrodem w kierunku Augustowa, to jest pierwszy ostry zakręt za miastem przed Barszczami. Osobiście nie raz widziałem zabite zwierzęta w tym miejscu. Na szczęście nie było słychać o poważniejszych zdarzeniach, ani o ofiarach w ludziach. Są to raczej mniejsze zwierzątka, łosie tamtędy nie spacerują, a taki może ważyć z 500kg albo i więcej. W takie coś walnąć to jak w betonową ścianę.
Pozdrawiam
Rozwagi na drodze życzę

to juz do przesady! owiniacie łosia a to wina kierowców ze jada jak by im latarnie zajmowali wcale mi nie szkoda kierowcó bo oni jadą jakby ich babka z dubeltówką goniła! FUCK!

takie pierdoly wypisujecie ze smiac mi sie chce, ja to kupie se czolg lub cos podobnego i łosie moga wylazic, jak narazie jezdze ta trasa i jestem takiego zdania: co ma byc to bedzie.kto wam siatka lyle lasu odgrodzi? sami sie poodgradzajcie!

boze przeciez to muj kolega z klasy:(:(

te zwierzęta podchodzą do jezdni po to aby zlizywać solanke ze śniegiem dlatego zapewne tak jest

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.