piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12560 wyświetleń

Obiady w Rudzie

W Rudzie 19 września br. ruszył pierwszy w gminie Grajewo Punkt Wydawania Posiłków. Obiady są wydawane dzieciom i osobom starszym z tej miejscowości na podstawie decyzji wydanej przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

Akcja prowadzona jest w ramach Rządowego Programu „Posiłek dla potrzebujących”.
Każdy z posiłków składać się będzie z zupy, drugiego dania, kompotu lub deseru.
Wójt Gminy Grajewo zadbał o katering oraz odpowiednie wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na konsumpcję.

- Otwarcie takiego punktu ma dla gminy duże znaczenie. Ta działalność, jeżeli sprawdzi się w Rudzie, być może będzie poszerzana. Inicjatywa to koszty ok. 50 tys. zł., przy czym 34 tys. to dotacja bezzwrotna. Wydatki są zminimalizowane. Gro robót przy adaptacji pomieszczeń tj. kanalizacja, doprowadzenie wody i wiele innych wykonaliśmy we własnym zakresie i przy pomocy prac interwencyjnych. Budynek jest to ogólnowiejska świetlica, absolutnie nie zamykamy do niej dostępu – rozszerzamy jej działalność. – mówił Wójt Gminy Grajewo St. Szleter

- Starostwo cieszy się z każdego pomysłu. Środki powiatowe jakimi dysponujemy są skromne, zawsze ich brakuje, dlatego prężnie działające, silne samorządy gmin są dla nas dumą – mówiła wicestarosta A. Rutkowska


e-Grajewo.pl

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (7)

Niezle, oby wiecej takich inicjatyw!
Brawo dla tych, ktorzy sie do tego przyczynili!!

szkoda ze ci biedni ludzie nie musza jechac do Białegostoku po te obiady tak jakby nie było jakiegos miejsca w GRAJEWIE!!!!!!!!!!!

A czy ktoś pomyślał jak ci ludzie mają dojechać do tej Rudy. Pomysł dobry ale dlaczego nie w Grajewie !!!

celem wyjaśnienia : obiady będą jadły dzieci , które mieszkają w Rudzie i wcale nie muszą jeździć ani do Białegostoku ani do Grajewa . Myślę , a wręcz jestem przekonana , że dla tych biednych ludzi jest to bardzo dobra sprawa !!!!

Przepraszam bardzo że co że Ruda to niby wioska tak,ale te obiady to mają jeść dzieci z naszej wioski a nie z niewiadomo skąd!Brawo za pomysł,mam nadzieje że te dzieciaki będą z rodzin które naprawdę tego potrzebuja!!!Dzięki za pomysł,pozdro dla naszej wioski!!

pani alicja nasza władza -to jest kobitka...:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.